Як купити якісний акумулятор – думка ФБР

Попередження ФБР не стосується виключно ноутбуків чи смартфонів, а торкається теми акумуляторів загалом

ФБР випустило публічне оголошення (PSA), в якому попереджає споживачів про ризики купівлі підроблених акумуляторів. За словами Бюро, шахраї використовують вразливі місця в глобальному ланцюжку поставок і постійний попит споживачів на нові батареї, щоб продавати різноманітні підробки та неавторизовані копії в інтернеті.

ФБР попереджає, що підроблені батареї небезпечні для споживачів та їхніх пристроїв, оскільки вони не проходять таке ж тестування, як батареї оригінального виробника (OEM).

Попередження ФБР не стосується виключно ноутбуків чи смартфонів, а торкається теми акумуляторів загалом. Це має сенс, враховуючи, що батареї зараз є у всьому: від автомобілів, скутерів, електронних велосипедів, електронних сигарет і поїздів до дронів тощо.

ФБР лише зазначає, що авторитетні OEM-виробники будуть рекомендувати сумісний розмір і тип батареї для різних пристроїв.

Деякі ризики, пов’язані з використанням акумуляторів інших виробників або типів, включають перегрів, який може спричинити пожежу чи вибух та призвести до травм або пошкодження майна. Інші ризики включають низьку продуктивність акумулятора або повну несправність продукту.

«Якщо батареї розроблені, виготовлені та використані належним чином, вони є безпечним джерелом живлення. Однак батареї можуть спричинити травму, якщо вони сконструйовані неналежним чином, виготовлені з матеріалів низької якості, неправильно зібрані, неправильно заряджаються або пошкоджені. Завжди досліджуйте легітимність продавця та виробника батареї перед покупкою”, – повідомляє Центр протидії злочинності в інтернеті (IC3) ФБР.

ФБР не згадує, на яких онлайн-ринках або веб-сайтах продають підроблені батареї. Проблема полягає в тому, що дуже важко відрізнити підробку від справжньої продукції.

ФБР рекомендує споживачам завжди купувати батареї у законних і надійних джерел. До них належать авторизовані дилери або дистриб’ютори, які продають батареї, перевірені національно визнаними випробувальними лабораторіями.

Крім того, виробники пристроїв можуть продавати батареї безпосередньо на своїх веб-сайтах або надати список надійних постачальників.

У переліку дій, які можна та не можна робити, а також дій, які слід робити під час купівлі акумуляторів, ФБР зазначає, що для споживачів корисно вивчати їх перед покупкою, але попереджає: «батареї, що продаються з великими знижками або значно нижчими, ніж середні ціни, ймовірно, підроблені».

Бюро також пропонує споживачам уникати вживаних акумуляторів, якщо це можливо, оскільки вони можуть бути небезпечними. Споживачі повинні вивчати та читати відгуки, оскільки деякі продавці вторинного ринку не заслуговують на довіру.

«Споживачам слід уникати будь-яких покупок сторонніх батарей, оскільки вони можуть виглядати як законні батареї OEM, але ймовірно є підробленими», — зазначається в документі.

Там сказано, що треба завжди уникакати акумуляторів, які: неправильно упаковані; мають неправильно надруковані етикетки або з орфографічними помилками; мають ярлики, які відклеюються; або не мають офіційних номерів партій виробника.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я