Як правильно вибрати дрон

Повітряні дрони стають популярними серед українських любителів високих технологій. Це цілком зрозуміло – пристрої дешевшають. Приміром, квадрокоптер Parrot AR, який усього кілька років тому коштував близько $1000, сьогодні впав у ціні приблизно до $300. Ринок буквально завалений величезною кількістю літаючих машин, і все більше користувачів замислюються про придбання подібного пристрою. Як не помилитися у виборі, розповів iGate.

Мета покупки

У першу чергу слід визначитися з метою придбання дрона. Від цього будуть залежати всі інші характеристики, якими буде володіти машина. Буває, що повітряні дрони використовуються для цілком конкретних господарських завдань на зразок картографії або інспектування аграрного сектора. Такі машини мають велику ємність акумулятора, високу надійність і не менш високу ціну. Але якщо гаджет купується, щоб гратися ним, як радіокерованим вертольотом, тоді вистачить і мініатюрного дешевого мультикоптера, який вміщається на долоні. Такий пристрій сьогодні може коштувати всього кілька десятків доларів. Найпопулярніше застосування дрона – фотографування та відеозйомка. У цьому випадку важливо також вирішити питання з камерою.

Наявність та характеристики камери

Дрон без відеосистеми можна запускати тільки в межах прямої видимості користувача, інакше його повернення може стати проблемою. Але сама камера може і не бути вбудованою: її можна зробити зовнішньою. Наприклад, для цих цілей добре підходить GoPro або аналоги. Важливо, щоб вона вміла пересилати потокове відео на мобільний пристрій або станцію оператора. Це дозволить використовувати дрон у режимі FPV, тобто, виду від першої особи (first-person-view). Машини із вбудованими камерами, на кшталт вже згаданої Parrot AR, також часто можуть передавати відео на смартфон або планшет.

Конструкція мультикоптера: пропелери і безпека

Найбільш поширеною конструкцією є квадрокоптер, дрон з чотирма пропелерами. Це забезпечує баланс між маневреністю, потужністю і стабільністю польоту. Зміна одного з параметрів безпосередньо зачіпає й інші, тому необхідно вибирати дрон конкретно під свої цілі. Так, наприклад, октокоптер – дрон з вісьмома пропелерами – буде літати дуже плавно. Така машина стійка до поривів вітру і має достатню вантажопідйомність для польотів з важким обладнанням типу професійних камер. Але вона поступається в маневреності машинам з меншою кількістю пропелерів і взагалі не призначена для пілотажу. З іншого боку, найбільш маневреними вважаються дрони з трьома пропелерами – трикоптери, але новачкам управління ними може здатися досить складним. Крім того, слід пам’ятати, що машини з великою кількістю пропелерів можуть приземлитися навіть у разі виходу з ладу одного з двигунів. Для трикоптера або квадрокоптера втрата навіть одного пропелера закінчується падінням. Щоб воно завдавало менший збиток, деякі дрони можуть бути обладнані елементами безпеки: дугами чи каркасом безпеки.

Розмір дрона

Найбільш популярним варіантом є дрони середнього розміру. Великі машини здатні піднімати в повітря десятки кілограм, але коштують такі безпілотники недешево. Як правило, вони є професійним обладнанням. Маленькі дрони можуть уміщатися на долоні. Приміром, одна з найбільш мініатюрних моделей на ринку, Wltoys V272, має розміри всього 4,5 сантиметри. Такі дрони також можуть бути обладнані камерою, але мала вантажопідйомність не дозволяє встановити на них потужний акумулятор. До того ж такий дрон буде зметений навіть легким подувом вітру. Запускати їх рекомендується виключно у приміщеннях.

Ємність акумулятора і дальність польоту

Дальність польоту безпосередньо залежить від двох факторів. Перший – ємність акумулятора. Дрон середнього розміру вміє літати близько 10-15 хвилин без підзаряджання. Цього достатньо, щоб зняти невеликий відеоролик. Чим більше пропелерів, тим вище енергоспоживання і тим менший час польоту. Але на великі дрони можна встановити додаткові акумулятори. Якщо оператору не потрібно знімати великий фрагмент відео одним дублем, він може повернути машину і замінити або перезарядити акумулятори.

Дрон з набором акумуляторів

Другий фактор, від якого залежить дальність польоту машини – пульт управління. Дрони, що керуються з допомогою звичних смартфонів або планшетів, дуже зручні, але радіус, на якому працює Wi-Fi або Bluetooth мобільного пристрою, обмежений кількома десятками метрів. Тому, якщо потрібно знімати масштабні пейзажні відео, варто використовувати професійні пульти. Вони працюють на відстані до кількох кілометрів.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я