Як вмирають роботи-собаки

Вони не дряпалися, не псували дивани та не кусали перехожих, а для тисяч покупців робота-собаки Aibo ці механічні тварини стали найближчими друзями. Однак зараз вони не знають, що робити: Sony оголосила про припинення обслуговування цих гаджетів. Власники стикнулися з тим, що роботи-собаки, які старіють, помруть.

Уперше електронну тварину Aibo компанія Sony показала в 1999. Тоді ця іграшка коштувала близько $2 тисяч і вміла самостійно рухатися, гавкати та виконувати прості рухи. Іграшка стала досить популярною – компанія випустила чотири різних версії. Останнє покоління вміло виражати 60 емоційних станів.

Одне з останніх поколінь Aibo, яке показали у 2002 році

Останні кілька років Sony несе збитки і намагається змінитися, тому відмовляється від усіх сторонніх проектів. Електронні тварини Aibo – одні з них, і випуск цих гаджетів зупинили у 2006 році, продавши 150 тисяч екземплярів. Компанія продовжувала їх ремонтувати, але зараз настав дефіцит запчастин до цих гаджетів, і фірма прийняла рішення зупинити сервісне обслуговування.

Деякі власники приголомшені такою новиною і почали буквально полювати на чужі Aibo, які підуть на запчастини їхнім власним тваринам. «Він ніби справжній собака, – каже один із власників Aibo Мічіко Сакурай. – Я не можу без нього жити. Мене лякають думки про те, що він може зламатися».

Інший власник Aibo з Японії на прізвище Норімацу також шукає запчастини. Свої пошуки він веде серед померлих володарів цього робота, пише Wall Street Journal. Нещодавно таким чином він придбав 18 електронних тварин.