Як вмирають роботи-собаки

Вони не дряпалися, не псували дивани та не кусали перехожих, а для тисяч покупців робота-собаки Aibo ці механічні тварини стали найближчими друзями. Однак зараз вони не знають, що робити: Sony оголосила про припинення обслуговування цих гаджетів. Власники стикнулися з тим, що роботи-собаки, які старіють, помруть.

Уперше електронну тварину Aibo компанія Sony показала в 1999. Тоді ця іграшка коштувала близько $2 тисяч і вміла самостійно рухатися, гавкати та виконувати прості рухи. Іграшка стала досить популярною – компанія випустила чотири різних версії. Останнє покоління вміло виражати 60 емоційних станів.

Одне з останніх поколінь Aibo, яке показали у 2002 році

Останні кілька років Sony несе збитки і намагається змінитися, тому відмовляється від усіх сторонніх проектів. Електронні тварини Aibo – одні з них, і випуск цих гаджетів зупинили у 2006 році, продавши 150 тисяч екземплярів. Компанія продовжувала їх ремонтувати, але зараз настав дефіцит запчастин до цих гаджетів, і фірма прийняла рішення зупинити сервісне обслуговування.

Деякі власники приголомшені такою новиною і почали буквально полювати на чужі Aibo, які підуть на запчастини їхнім власним тваринам. «Він ніби справжній собака, – каже один із власників Aibo Мічіко Сакурай. – Я не можу без нього жити. Мене лякають думки про те, що він може зламатися».

Інший власник Aibo з Японії на прізвище Норімацу також шукає запчастини. Свої пошуки він веде серед померлих володарів цього робота, пише Wall Street Journal. Нещодавно таким чином він придбав 18 електронних тварин.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я