Четвер, 13 Червня, 2024

Які товари українці не люблять купувати в інтернеті

В інтернеті зручно купувати не всі товари, оскільки деякі товари порушують головне правило електронної комерції: якщо купівля групи товарів в онлайні спрощує життя клієнта, то клієнти будуть перемикатися на онлайн. Директор з маркетингу шопінг-клубу LeBoutique Юлія Шилова розповіла про топ-5 товарів, які українці не люблять купувати в Мережі.

1. Ювелірні вироби

Найскладніше продавати ювелірні вироби із золота і дорогоцінних каменів. І чим дорожчий виріб, тим складніше його продати. «Причини прості – висока ціна питання, ювелірні товари не підлягають обміну та поверненню, і дуже легко потрапити в халепу», – пояснює Юлія Шилова.

2. Декор для дому

На другому місці – декор для дому: картини, настінні годинники, штори, гардини тощо. При цьому кухонний і столовий посуд, постільна білизна, рушники, навпаки, відносяться до топ-5 популярних у Мережі категорій.

«Непопулярність штор і гардин пояснюється просто – плата за промах при виборі тканини набагато вища, ніж при купівлі одягу. А при виборі картин важко співвіднести розміри. Крім того, товари із цієї категорії взагалі купуються досить рідко, тому можна витратити кілька годин на пошуки оптимального варіанта», – підкреслює Юлія Шилова.

3. Продукти харчування

Ця категорія товарів на всі 100% пояснюється правилом «спрощення життя». Більшість українських родин купують продукти харчування частково на ринках, частково в роздрібних магазинах, при цьому роблять це раз на кілька днів, а то й щодня.

«Тому середньостатистичній українській жінці набагато простіше сходити в магазин і все купити самій, ніж півгодини вибирати товари на сайті, потім чекати кур’єра, а потім засмутитися, що помідори не такі на дотик і запах, як вона хотіла», – говорить Шилова.

4. Оздоблювальні матеріали

Ці товари люди купують рідко – у середньому раз на 10 років. Вони коштують дуже дорого, і люди прискіпливо вибирають такі речі. «Тому первинний відбір місць, де має сенс дивитися ці товари, відбувається через інтернет. А ось саме місце купівлі – це офлайн», – констатує Юлія Шилова.

5. Категорія розкоші

Хоча у світі дуже багато успішних інтернет-магазинів у сегменті преміум і розкоші, в Україні це не дуже популярно. Точніше, це працює у форматі аутлету, коли продаються залишки старих колекцій перших і других ліній зі знижками до 75-90%. А ось продаж товарів за повною ціною через сайти розвивається слабко.

«Причин тому маса. З одного боку, в Україні споживачів, готових купувати товари класу розкоші за повну ціну, не так і багато. З іншого боку, купівля таких товарів у бутіку – це досвід, який неможливо відтворити в онлайні, коли тебе «кружляють», наливають шампанське, можуть закрити заради тебе магазин і багато іншого», – резюмує Шилова.

За матеріалами: Payspacemagazine

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися