Якщо раптом атомна війна: 91,5 млн жертв за 45 хвилин

При цьому науковці не розраховували кількість жертв від ядерного забруднення території та наслідків ядерної зими.

До півночі людської історії залишилося дві хвилини – показує Годинник Судного дня. Це втретє, коли світ опинився так близько до межі самознищення. І хоча з 2018 року стрілка не рухається, експерти кажуть, що це не ознака стабільності, а ознака загрози. Ядерний конфлікт може стартувати будь-якої миті, і дослідники з Університету Прінстона вирішили змоделювати перші хвилини третьої світової війни.

Науковці припустили, що політичні суперечки між НАТО та Росією переросли в «гарячу» фазу. «Цей проект з’явився, бо необхідно показати катастрофічні наслідки поточних планів США та Росії щодо ядерної зброї, – кажуть дослідники. – Ризик ядерної війни радикально зріс за останні два роки після відмови від угод контролю за ядерною зброєю».

Симуляція протягом чотирьох хвилин показала, як військовий конфлікт переростає в ядерний. Війна почнеться, коли Росія запустить ядерну боєголовку з бази біля Калінінграда для зупинки просування НАТО через Західну Європу. Конфлікт швидко наростає, і сторони обмінюються 480 ядерними ударами – 300 від Росії та 180 від НАТО. Кожна біла крапка на зображенні означає вибух атомної бомби.

За перші три години загальні втрати, разом з пораненими, складуть 2,6 млн людей. Європу знищать, що дозволить США запустити 600 ядерних боєголовок. Сторони цілитимуть у найбільші міста – під загрозою 30 мегаполісів, на які «прилетить» по 5-10 боєголовок.

У результаті загальні втрати складуть 91,5 млн жертв протягом 45 хвилин. З них 34,1 млн вмруть миттєво, а 57,4 млн отримають поранення. При цьому науковці не розраховували кількість жертв від ядерного забруднення території та наслідків ядерної зими.

Хоча може видатися, що світ сьогодні далеко від початку ядерної війни, насправді ситуація зовсім навпаки. Із часів Другої світової війни світ ніколи не був так близько до нового глобального конфлікту, каже один з чиновників відділу озброєнь ООН.

Директор Інституту роззброєння ООН Рената Двон у травні попереджала, що всі країни з ядерною зброєю модернізують її. Це збільшує загрозу ядерного апокаліпсису. «Важливо усвідомлювати, що ризики ядерної війни є особливо високими зараз, – каже вона. – Ризик використання ядерної зброї найвищий із часів Другої світової війни».

Деякі багаті люди вірять, що крах нашого світу вже не за горами, і тому готуються до цієї події. Тема виживання після апокаліпсису просочилася в багаті будинки, вкоренилася в Кремнієвій долині та Нью-Йорку. Ця проблема курсує серед директорів технологічних компаній, керівників хедж-фондів та інших представників цього класу. У приватних групах на Facebook багаті виживальники обмінюються порадами щодо протигазів, бункерів і безпечних місць. Один із них, глава інвестиційної фірми, розповів: «У мене завжди під рукою заправлений вертоліт і є підземний бункер з фільтрацією повітря. Багато моїх друзів купують зброю, мотоцикли, золоті монети. Це не така вже й рідкісна тема».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я