Вівторок, 16 Квітня, 2024

Японці готують перший в історії штучний метеоритний дощ, щоб дослідити атмосферу

Сотні падаючих «зірок» спалахнуть одночасно в небі у 2025 році. Жителі Японії спостерігатимуть перший в історії штучний метеоритний дощ. Вони бачитимуть згоряння спеціальних елементів, які скинуть із супутника, щоб дослідити зовнішні шари атмосфери нашої планети. Штучний метеоритний дощ планує створити космічний стартап ALE.

Падаючі зірки з’являються, коли Земля проходить крізь хмару уламків, залишених кометами та астероїдами. Частинки, що потрапляють в атмосферу планети, рухаються з такою високою швидкістю, що від тертя об повітря нагріваються до величезних температур і починають світитися.

Для проекту штучного метеоритного дощу під назвою SKY CANVAS частинки, що відтворюють метеори, будуть розміщені на супутнику, що літає на висоті 400 км.

Ці металеві частинки будуть кульками діаметром 1 см і масою в кілька грамів. Кулі мають секретну хімічну формулу, яка змушує їх спалахувати від тертя при повторному вході в атмосферу зі швидкістю до 8 км за секунду.

ALE каже, що вони рухатимуться повільніше та світитимуться довше, ніж природні падаючі зірки – до десяти секунд кожна. Вони будуть видимі у зоні 200 км.

Інгредієнти в гранулах можна змінити, щоб змінити колір кожної яскравої смуги, що означає, що можна створити різнокольорову флотилію падаючих зірок.

Приблизно через два роки на орбіті супутник-носій знову увійде в атмосферу і повністю розпадеться, не даючи йому стати космічним сміттям.

Світлове шоу буде не тільки для задоволення споглядання зірками, але й допоможе зібрати дані про третій шар атмосфери Землі – «мезосферу».

Цей регіон нелегко досліджувати, оскільки повітряні кулі та літаки не можуть літати достатньо високо, щоб досягти його, але він надто низький, щоб спостерігати його супутниками.

Але вчені зможуть збирати інформацію про швидкість вітру та склад атмосфери, стежачи за траєкторією та випромінюванням світла штучних метеорів.

Інженери ALE зможуть контролювати положення, швидкість і час частинок метеора, щоб допомогти в експериментах.

Команда сподівається, що ці дані допоможуть розробити метеорологічні моделі та, зрештою, покращать наше розуміння зміни клімату. Ще одна мета проекту, який вперше було оголошено в 2015 році, полягає в тому, щоб викликати більший інтерес до космосу та науки в цілому.

Ті, хто бажає підтримати проект фінансово, зможуть зробити це, купивши SKY CANVAS VIP PASS NFT. Це дасть доступ до онлайн-перегляду та можливість виграти запрошення на особистий перегляд шоу SKY CANVAS. Наразі вони недоступні, і їх ціна не розголошується

 

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися