Понеділок, 22 Липня, 2024

Японці побудують 500-км дорогу для роботів, яка замінить 25 000 вантажівок

Автомобілі без водіїв на загальних дорогах, схоже, не стануть реальністю. Але автоматичний транспорт конче потрібен і в Японії готові будувати для них спеціальні дороги. Уряд Японії планує з’єднати великі міста автоматизованими логістичними зв’язками з нульовим рівнем викидів, які зможуть тихо й ефективно переміщувати мільйони тонн вантажів, водночас прибираючи з доріг десятки тисяч вантажівок.

Як повідомляє The Japan News, проект обговорюється з лютого експертною групою в Міністерстві землі, інфраструктури, транспорту та туризму. Днями було опубліковано проект проміжного звіту, який розкриває плани завершити початкове сполучення між Токіо та Осакою до 2034 року.

Величезна проблема скорочення населення в Японії передвіщає серйозний дефіцит робочої сили в найближчі роки. Одна конкретна проблема, яку цей проект має на меті зменшити, це постійне зростання онлайн-покупок із прогнозованим зниженням кількості водіїв, які можуть перевозити товари. Країна очікує, що до 2030 року близько 30% посилок просто не доїдуть від А до Б, тому що їх не буде кому переміщувати.

Звідси цей дикий логістичний зв’язок, перша ітерація якого, за словами команди, перевезе стільки ж дрібних вантажів між Токіо й Осакою, скільки 25 000 вантажівок. Окремі піддони перевозитимуть до тонни дрібних вантажів, і вони рухатимуться без втручання людини з одного кінця в інший.

Однією з можливостей є використання масивних конвеєрних стрічок, щоб подолати відстань у 500 км (310 миль) між двома містами, проходячи вздовж шосе або, можливо, через тунелі під дорогою. В якості альтернативи інфраструктура може просто забезпечувати рівні смуги або тунелі, а піддони можуть переміщатися автоматизованими електричними візками.

Зауважте, 500-кілометровий тунель коштував би шалено дорого – близько 23 мільярдів доларів США без урахування будь-яких конвеєрних стрічок чи автономних візків. І варто задатися питанням, чи зможуть автономні електричні вантажівки виконувати цю роботу без жодних вимоги до інфраструктури – цільова дата початку проекту – 2034 рік.

Тим не менш, міністерство звернулося до приватних компаній з проханням профінансувати проект, і, схоже, це означає справу. «[Проект] не тільки розв’яже логістичну кризу, але й допоможе зменшити викиди парникових газів, — сказав міністр землі, інфраструктури, транспорту та туризму Тецуо Сайто. – Ми хотіли б швидко продовжити обговорення цього питання».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися