Четвер, 25 Липня, 2024

Apple забронювала ідею мікроскопа на базі iPhone

Уже десяток років ентузіасти перетворюють свої смартфони на мікроскопи. Залежно від технічних можливостей ентузіаста, таке перетворення вони роблять, користуючись від краплі води до фабричних об’єктивів. Науковці навіть створювали польові лабораторії на базі смартфона, а Oppo представила смартфон Find X3 Pro з вбудованим мікроскопом. Але тепер подібні продукти можуть опинитися поза законом: Apple нещодавно отримала патент, який бронює за нею ідею використання смартфона в якості мікроскопа.

Apple досліджує аксесуар для iPhone , який можна використовувати для проведення мікроскопії в польових умовах. В основі нещодавно виданого патенту Apple «Системи та аксесуари для оптичного аналізу зразків на портативних електронних пристроях» йдеться про наявність невеликого аксесуара, на який можна розміщувати біологічні зразки для тестування, зокрема, за допомогою iPhone.

У патенті сказано, що аксесуар може мати об’єктив, суміщений із задньою камерою на iPhone. Apple також робить типову патентну річ, охоплюючи всі основи, кажучи, що це не обов’язково iPhone, це може бути що завгодно.

Зразок не потрапляє на звичайне предметне скло, яке ви бачите під мікроскопом — і вже існують мікроскопи, підключені до iPhone. Тут тестове скло є частиною аксесуара, який також забезпечує світлове освітлення.

«Світло проходить через прозоре предметне скло до ділянок покритих реагентом нанострижнів або інших наноструктур, — наводить приклад Apple, — і розсіюється від наноструктур у перпендикулярному напрямку через лінзу до камери».

Отже, камера iPhone записує те, що називається спектральним зсувом, показаним тестовим зразком. Ці спектральні зсуви можна проаналізувати, щоб допомогти визначити склад зразків. Наприклад, чи містить зразок вірус, який зв’язується з антитілом або іншим реагентом.

Можливість камери записувати інтенсивність кольорів означає, що хімічний склад досліджуваного зразка можна визначити за допомогою аналізу інтенсивності світла.

Більшість із 6500 слів і 10 сторінок малюнків у патенті стосуються деталей того, що можна визначити, досліджуючи біологічні зразки таким чином. Але елементи, що стосуються iPhone, показують, що тут не використовуються якісь технології майбутнього, це надбудова, яка працюватиме з iPhone 15.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися