Середа, 6 Грудня, 2023

Європейці спільно з українцями створили новий тамагочі, який змушує реально виходити з дому

Популярну кілька десятиліть тому ідею гри «Тамагочі» про виховання віртуальної домашньої тварини виконали на основі сучасних технологій, і вона тепер дбає про здоров’я користувача. Адже якщо в «Тамагочі» вигулювати тваринку означало натиснути кілька кнопок, то в грі BitPet доведеться відірватися від стільця і вийти з дому. Гру створили європейські та українські програмісти.

«Pokemon Go позитивно впливає на фізичне, психічне та соціальне здоров’я гравців, але ефект триває лише до тих пір, поки ви продовжуєте гру. Я хотів знайти концепцію гри, яка б забезпечувала аналогічний позитивний вплив на здоров’я протягом тривалого періоду часу, – каже Алф Інге Ван, професор кафедри комп’ютерних наук Норвезького Університету технологій (NTNU). Компанія BitPet народилася в його стінах. – Наприклад, ви можете знаходити та годувати тварин, регулярно гладити та доглядати за ними, стежити за тим, щоб територія, де живуть тварини, була доглянутою, і займатися з ними».

Діяльність може вимагати від гравця дістатися певної території. Можливо, він хочете відправитися на пошуки скарбів або пошукати корисні предмети. Або він можете зустріти когось іншого, хто має гру, і дозволити їхнім тваринам грати разом або кинути виклик один одному. Вони роблять це в доповненій реальності (AR), де можуть бачити тварин, які рухаються в реальному світі за допомогою камери на мобільному телефоні.

«Доповнена реальність — одна з головних тенденцій в іграх, і ми вважаємо, що час для BitPet зараз підходить» — каже Ван.

Професор Ван винайшов відому й популярну вікторину Kahoot! у свій час. Цього разу він об’єднався з кількома іншими, зокрема з Матіасом Ґронстадом, який отримав ступінь магістра з підприємництва в NTNU у 2021 році. Зараз Ґронстад є генеральним менеджером BitPet. Наразі компанія налічує п’ять співробітників в Осло, Тронхеймі та Україні.

«Для компаній-початківців складно отримати кваліфікованих співробітників. Але BitPet знайшов рішення проблеми в Україні», — каже Гронстад. Оскільки вони створили компанію під час пандемії, коли багатьом людям все одно доводилося працювати вдома, робота з різних місць не була особливою проблемою. Більша напруга була пов’язана з тим, коли Путін і його союзники вторглися в Україну 24 лютого цього року.

«Це стало шоком для всіх нас у компанії, і ми боялися найгіршого. Поки що, на щастя, співробітники BitPet в Україні не відчули війни близько. Але вони пережили відключення електроенергії, регулярні сирени повітряної тривоги та подібні інциденти”, – каже Ґронстад.

BitPet запустив гру у листопадаі під час конференції Slush 2022 у Гельсінкі. Це всесвітньо відома подія для компаній-початківців. Цього року вона об’єднала 2600 інвесторів, 4600 представників різних стартап-компаній і 400 медійників.

«Наша мета — запропонувати гру, у яку зможуть грати мільйони гравців у всьому світі. Ми сподіваємося, що це призведе до покращення соціального та фізичного здоров’я гравців», — каже Ґронстад.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися