Неділя, 21 Квітня, 2024

Альтернативи.ru: чим замінити російські веб-сервіси

Нещодавно РНБО закликала перестати використовувати російські служби електронної пошти. Якщо ви хочете змінити й інші онлайн-сервіси, то ми пропонуємо альтернативи.

Поштові сервіси

Пошта Mail.ru досить популярна в Україні, не сильно поступається їй і Яндекс.Почта. Та альтернатив цим службам багато. В Україні такі послуги надають Ukr.net, i.ua, Bigmir, e-mail.ua, Online.ua, Meta.ua та навіть популярний файл-хостинг ex.ua (щоправда, сервіс поки тестується, а функцій у ньому обмаль). Як бачимо, вибирати є з чого. А ми ж ще не згадали про найпопулярнішу пошту світу Gmail, пошту Yahoo Mail  та сервіс Outlook.

Залишаючи стару скриньку, зовсім не обов’язково втрачати кореспонденцію. Її можна легко перенести на нову адресу.

Соціальні мережі

В Україні популярні дві російські соціальні мережі – «ВКонтакте» та «Одноклассники». Кожна з них має свою родзинку і розрахована на певні категорії людей. У «ВКонтакте» багато безплатної музики та відео, ігор та розважальних додатків. У сервісі «Одноклассники» – багато людей старшого віку, які закінчили школу ще за СРСР або на початку 90-х. Вони дійсно там спілкуються з однокласниками та старими товаришами, яких доля розкидала по світу. Яка ж альтернатива?

Весною та влітку минулого року в Уанеті з’явилося декілька українських соціальних мереж, що дуже схожі на «ВКонтакте». Це, наприклад, we.ua  та Druzi, що потрохи наповнюються користувачами. Якщо вам не подобаються українські соцмережі, то можете скористуватися американськими Facebook та Google+. Звісно, в них інша специфіка, але є свої переваги. Що стосується спілкування з друзями, то можете запросити їх до своєї нової соцмережі – багато хто з цікавості може погодитися.

Карти та супутні сервіси

У цьому питанні з одного боку все просто, а з іншого – є нюанси. Мапи Google недарма вважаються одним з найкращих картографічних сервісів. Якщо вам потрібні лише карти, то також можна звернути увагу на Nokia Here на смартфонах та планшетах, Apple Maps чи Bing Maps. А от панорами, наприклад, зручніші на Яндекс.Картах. І, на думку багатьох, показ дорожнього трафіку також. Хоча тут можна посперечатись: на Google Maps та Bing Maps ця функція теж реалізована непогано (за винятком можливості відмічання дорожніх подій водіями та пішоходами). Те ж стосується і прокладання маршрутів та інших супутніх функцій картографічних сервісів. Як нам здається, тут більше справа звички. У будь-якому разі, варто спробувати.

Платіжні системи

Російське коріння мають два популярні в Україні сервіси – це QIWI та WebМoney. Перша у нас здебільшого використовується для взаєморозрахунків з росіянами (обидві системи популярні серед фрілансерів), друга ще й підходить для введення та виведення коштів з казино та букмекерських контор. Проте перекази коштів між платіжними картками систем Visa та MasterCard поступово стають доступнішими, тож вони можуть стати гарною альтернативою. В Україні цей спосіб набагато зручніший і головне – дешевший, адже тоді не треба сплачувати комісію системи Webmoney та ще втрачати гроші на невигідному курсі грошових еквівалентів цієї системи. До того ж існує Приват24, де переказ можна зробити прямо з власного рахунку, не встаючи з-за монітора. І коштуватиме це дешевше, ніж комісії вищевказаних систем. Також є ще українські сервіси IPay.ua, EasyPay та інші.

Бронювання житла

У рунеті є декілька популярних сервісів бронювання житла. Це Oktogo.ru та Ostrovok.ru. Якщо хтось ними користується, то нагадаємо про сайт Booking.com. Це сервіс №1 у світі з бронювання готелів та приватного житла. Він працює і по Україні, а якщо ви шукаєте вітчизняні аналоги, то радимо Tickets.ua та hotelsbooking.com.ua.

Онлайн-перекладачі

Багато людей надають перевагу російським службам перекладу (Яндекс.Перевод, Translate.Ru та інші) через те, що вони начебто зручніші, ніж Google Translate. Дійсно, оновити інтерфейс та додати деяких функцій цьому перекладачеві не завадило б. Але є й українські сайти, що роблять переклад не менш якісно за російські. Це і перекладач на I.ua, і на Online.ua, і на Meta.ua. Тож вибирати є з чого.

Висновок

Це, звісно, далеко не всі російські сервіси. Але подивимось правді у вічі: при бажанні для 99% з них можна знайти альтернативу, в тому числі і в Україні.

1 коментар

  1. Що ж, коли блокуємо все російське – варто розвивати українське. Є чудовий сервіс бронювання готелів Hotels24.ua

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися