П’ятниця, 23 Лютого, 2024

RED розкрила принцип роботи голографічного дисплея власного смартфона

У липні компанія RED оголосила про випуск незвичного мобільника. Девайс мав отримати голографічний дисплей діагоналлю 5,7 дюйма, однак тоді представники не розкрили принципи його роботи. Цікавості додавало те, що RED не є компанією зі світу смартфонів – це виробник професійних кінематографічних камер.

RED

Смартфон Hydrogen One має бути досить дорогим – звичайна версія коштуватиме $1200, а в титановому корпусі він обійдеться у $1600.

У майбутньому смартфоні RED буде застосований екран від компанії Leia. Ця фірма називає себе провідним постачальником голографічних дисплеїв світлового поля. Її заснували у 2014 році, відокремивши виробничі потужності від дослідницьких лабораторій HP. У рамках партнерства RED стала стратегічним інвестором Leia.

Роботу технології неможливо показати на звичайному екрані, так що є лише словесний опис. «Leia використовує останні прориви в нанофотонному дизайні і виробництві для надання повноцінного голографічного дисплея для мобільних пристроїв. Він містить як унікальну апаратну, так і програмну частини. Компанія з Кремнієвої долини займається комерціалізацією екранів, заснованих на технології рідких кристалів, здатних синтезувати голографічний контент світлового поля, зберігаючи при цьому звичайну роботу дисплея». Дещо зрозуміти це заплутане висловлювання допомагає концептуальний ролик 2015 року:

 

 

Ідея полягає в тому, що екран проектує 3D-об’єкти, видимі під різними кутами залежно від позиції глядача. Наприклад, картографічний додаток може виглядати як невелика модель міста з будинками, які виступають з екрана. Це досягається з допомогою особливого заломлення світла, яке формує шар наноструктур, доданих до звичайного РК-екрана. Leia називає цей шар «дифракційним підсвічуванням світлового поля» і стверджує, що він не впливає суттєво на якість дисплея, енергоспоживання або товщину пристрою в разі звичайного неголографічного використання.

Hydrogen One зможе відтворювати знайдений голографічний контент, створити подібний контент у форматі h4v або конвертувати 3D-відео в даний формат з наступним завантаженням або стримінгом на пристрій.

Hydrogen One підтримуватиме змінні модулі. За допомогою спеціального роз’єму можна підключати аксесуари, змінюючи функціональність смартфона. За бажання телефон можна використовувати як додатковий монітор для камер Scarlet, EPIC і Weapon.

Як технологія працює на практиці, поки можуть повідомити лише кілька людей. Один з них – YouTube-блогер Маркес Браунлі, відомий також як MKBHD, який ознайомився з кількома прототипами Hydrogen One. Він повідомив, що хоча і вражений дисплеєм, останній, безумовно, не ідеальний і відрізняється деякими проблемами зі світловими плямами. Президент RED Джарред Ленд стверджує, що технологією були вражені актор Бред Пітт і режисер Девід Фінчер.

RED і Leia знадобиться досить широкий масив контенту для Hydrogen One, щоб екран був не просто малокорисною дивиною. Як стверджують розробники, програма Hydrogen буде містити приголомшливі голографічні матеріали і 3D-звук для перегляду фільмів, інтерактивних ігор, соціальних месенджерів і змішаної реальності.

Hydrogen One, за планами, повинен вийти в першій половині 2018 року. Раніше виробник обіцяв випустити смартфон на початку 2018 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися