Інструмент для підглядання

Така категорія фотокамер, як ульразуми, доволі специфічна. Велике оптичне (і тим більше цифрове) збільшення потрібне небагатьом професіоналам, і ще меншій кількості любителів. Тож у цьому сегменті моделі, на які слід звернути увагу, з’являються досить рідко. Одна з таких камер – Olympus Stylus SP-100EE. Про її основні можливості ми і розповімо.

Ергономіка і дизайн

Габарити апарата не дуже великі. Він більше за Olympus PEN E-PL5, про який ми писали нещодавно, проте менше багатьох професійних камер. Вага Olympus Stylus SP-100EE з батареєю становить близько 600 г, а габарити – 121 x 91 x 133 мм. З власних вражень – довго тримати цей гаджет в руках дещо втомлює, але від цього рятує ремінець на шию.

Більшість кнопок на корпусі розташовані традиційно. На задній панелі справа від дисплея (діагональ екрана – 3 дюйми) знаходяться клавіші Fn та перемикання з видошукача на дисплей, швидкого запису відео, INFO, MENU, OK та дискова кнопка навігації по меню та швидкої зміни налаштувань. На верхній панелі знаходиться перемикач режимів, керування зумом та кнопка живлення, зліва кнопки спалаху та допомоги у фокусуванні та зйомці.

Головна особливість конструкції апарата – це віконце оптичного прицілу. Воно знаходиться під спалахом (коли той відкритий) і нагадує коліматорний приціл. Навіщо він потрібен, якщо є і дисплей, і видошукач? Справа в тому, що на великих значеннях зуму стежити за об’єктом доволі складно. Міліметр туди, міліметр сюди, і на 50-кратному збільшені він зникає з поля зору. А оптичний приціл дозволяє уникнути цього, адже на ньому збільшення не відбувається, тож можна одночасно і знімати з великим зумом, і не втрачати об’єкт.

Технічні характеристики

Почнемо з головної фішки Olympus Stylus SP-100EE – зуму. Апарат має 50-кратне оптичне збільшення та 4-кратне цифрове, що загалом може давати до 200x збільшення. Хоча на практиці цифровим зумом рідко хто користується (адже це фактично те ж саме, що й збільшити зображення у «Фотошопі» – якість від цього страждає). Також є комбінований з цифровим режим, що дає збільшення 100х.

Пристрій має матрицю 1/2.3 дюйма з роздільною здатністю 16 МП. Значення ISO починаються від 125 і закінчується 6400, що більш ніж достатньо. Витримка становить від 1/1700 до 30 сек. та більше (з більш детальними характеристиками ви можете ознайомитись на сайті виробника).

Зйомка та враження

Знову ж таки, почнемо із зуму. Як ми вже казали, цифрове збільшення розглядати не варто. А от фізичне працює доволі непогано. Тестову зйомку ми проводили у хмарний день та без штатива, що дуже рекомендується мати при роботі зі збільшенням, але і без цього фотографії вийшли пристойні.

Загалом враження від оптичного збільшення пристрою позитивні. Він дозволяє в деталях розгледіти віддалені об’єкти, при цьому зберігаючи непогано якість знімків – це від нього і вимагається. А от для чого його використовувати – щоб підглядати за сусідами або знімати літаки, – тут уже справа ваша.

Звичайна зйомка також на рівні. Апарат дозволяє відкоригувати кольорову температуру прямо перед зйомкою, тож навіть у похмурий день можна отримати яскраві фото.

І це при малих значеннях ISO та витримки. Наприклад, наступне фото робилося з ISO 125 і витримкою 1/125.

Також камера має набір різноманітних художніх ефектів. Він такий же, як і в Olympus PEN E-PL5.

Загалом Olympus Stylus SP-100EE справив приємне враження. Правда, ті, кого не цікавлять великі показники збільшення, за (приблизно) 8,5 тис. грн знайдуть і кращий варіант (тут вже можна дивитися на бездзеркалки). А от якщо ви шукаєте саме ультразум, то варто звернути на нього увагу.