Четвер, 20 Червня, 2024

Пластилінова вівця Шон стане першим мандрівником до Місяця

Баран Шон стане першим «астронавтом», який здійснить політ навколо Місяця на кораблі «Артеміда I» цього літа. Фігурку персонажа доставлять на Місяць і назад. Місія вперше включатиме європейський сервісний модуль ESA

Подорож шерстистого персонажа знаменує 15-ту річницю першого телесеріалу Шона, створеного анімаційною компанією Aardman. Фігурку улюбленого персонажа мультфільму буде встановлено на борту космічного корабля NASA Orion перед стартом з Космічного центру Кеннеді у Флориді, США, цього літа.

Місія, яка вперше включатиме європейський сервісний модуль Європейського космічного агентства (ESA), повинна облетіти Місяць перед тим, як повернутися на Землю.

Космічним кораблем керуватимуть наземний персонал, а Шон «контролюватиме» все всередині капсули «Оріон».

Шон і Оріон полетять за допомогою NASA Space Launch System – мегаракети висотою 98 метрів вартістю 23 мільярди доларів. Космічний корабель вийде на навколоземну орбіту перед тим, як його верхній ступінь спрацює, вивівши його на трансмісячну орбіту.

Потім капсула Orion здійснить обліт Місяця, використовуючи його гравітацію, щоб набрати швидкість і просунутися на 70 000 км за межі місячного супутника та навколо нього, перш ніж через 42 дні знову впаде в Атлантичний океан.

Готуючись до цього польоту, Шон розпочав програму підготовки астронавтів та ознайомлення з космічним кораблем Orion у 2020 році.Він відвідав країни Європи та США, щоб побачити різні аспекти місії, які будуть представлені в серії публікацій у блозі ESA перед запуском.

Модель Шона також здійснила політ на літаку Airbus Zero G A310 у 2019 році під час одного з його параболічних польотів, який відтворює умови «невагомості», схожі на ті, що існують у космосі.

Супроводжувати Шона на космічному кораблі Orion буде манекен NASA “Moonikin”. Випробувальний манекен, відомий як «Командир Мунікін Кампос», був успішно встановлений у кріслі командира на голові капсули «Оріон».

Він названий на честь Артуро Кампуса, інженера-електрика, який був ключовим гравцем у безпечному поверненні Аполлона-13 на Землю в 1970 році.

Командир Кампос надасть експертам NASA дані про те, що люди-астронавти можуть відчути під час польоту в майбутньому. Датчики в підголівнику та за сидінням вимірюватимуть вібрацію та прискорення, тоді як датчики радіації контролюватимуть вплив.

Два інших манекени – Хельга і Зохар – також будуть встановлені в Оріоні протягом найближчих тижнів для реєстрації рівня радіації.

Минулого місяця NASA оголосило, що обрало три потенційні дати для своєї місії Artemis I – 29 серпня, 2 вересня або 5 вересня. Джеймс Фрі, помічник адміністратора штаб-квартири NASA у Вашингтоні, округ Колумбія, сказав, що точну дату буде визначено приблизно за тиждень до запуску.

Раніше у космос запустили Гнома Чомпінські – гнома, який вперше з’явився в грі Half-Life 2: Episode Two. Після цього його можна було бачити в інших іграх Valve. Мандрівка гнома була значно коротшою, ніж запланована у Шона. Гном піднявся на висоту близько 460 км, а згодом заплановано згорів у земній атмосфері при поверненні.

А в 2018 році Ілон Маск запустив у космос справжній електромобіль Tesla з космонавтом-манекеном за кермом. Машина мала розміститися на обіті Марса, але при запуску промахнулися і тепер вона літає у Сонячній системі. В лютому 2022 року автомобіль уже подолав майже 3 млрд кілометрів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися