Навіщо Києву онлайн-мапа кіосків

Боротися з кіосками (або малими архітектурними формами – МАФами) в Києві непросто. Багато з них працюють без належної документації та дозволів, а міськдержадміністрація регулярно влаштовує показові рейди з їхнього демонтажу. Щоправда, через деякий час вони виростають на звільнених місцях у ще більшій кількості.

Тепер кияни, відвідавши кадастровий портал КМДА, зможуть дізнатися, які кіоски працюють законно, а які – ні. Підприємці ж зможуть «легалізуватися», якщо їхній МАФ не порушує деякі вимоги. Для цього потрібно створити обліковий запис на порталі і подати документи онлайн. У мерії кажуть, що це значно спростить процедуру отримання дозволів – на це піде всього п’ять днів очікування, після чого підписані документи можна буде забрати в дозвільному центрі.

Як працювати із сайтом

Але нам перш за все цікаво, як функціонує сам портал. Дізнатися за його допомогою можна інформацію не лише про кіоски, а й про більшість земельних питань. На перший погляд він може здатися складним, але, розібравшись, там можна знайти багато корисної і пізнавальної інформації.

Близько трьох чвертей місця на сайті займає мапа Києва, що масштабується. У ній використовуються супутникові знімки 2005, 2011, 2012, 2013 років, а також історична аерофотозйомка 1943 року. Не вистачає там, на наш погляд, лише традиційної схематичної мапи, на кшталт сервісів від Google чи Яндекс. Завантажити ж той чи інший варіант можна в меню інструментів у лівій частині екрана.

Там саме є іконки легенди карти. Натискаючи їх, ви відкриваєте відповідну гілку на вкладці «Легенда», де можна вибрати, що показувати на мапі, а що ні.

Усього там 13 значків, котрі розробники не здогадалися підписати (з’являється лише напис при наведенні курсору). Пройдемося по ним. Щоб показати на мапі кіоски, треба натиснути «ТС у комплексній схемі» (верхній лівий значок). Тоді на карті з’являться всі МАФи станом на дату зйомки. На панелі «Легенда» можна зняти галочки з відповідних пунктів і залишити тільки те, що треба. Таким чином, наприклад, можна дізнатися, де в місті розташовані громадські вбиральні.

Натиснувши іконку, що знаходиться зліва знизу, можна побачити зони обмеження, де, за логікою, кіосків повинно не бути. Це, наприклад, місця біля навчальних закладів, держустанов, лікарень та інших закладів. Проте, судячи з усього, ці заборони діють не завжди.

Натиснувши другий і третій значки зверху зліва, можна побачити зони, за які відповідає та чи інша містобудівна документація, а також кадастрові ділянки.

А четвертий та п’ятий (що знаходяться посередині) покажуть кадастрові квартали та планувальні обмеження генплану столиці.

Доповнюють бюрократичну частину «Функціонувальне зонування генплану» та «Програма соціального та економічного розвитку Києва на 2014 рік».

У нижньому рядку для пересічних киян інформація цікавіша. Другий зліва значок покаже перспективні проекти, що розроблені в КМДА. А поруч кнопка «Об’єкти обслуговування» має показувати навчальні заклади та лікарні. Але на момент написання ця іконка не працювала.

Вельми корисна кнопка «Історико-культурні» пам’ятки. Натиснувши її, можна побачити все, що пов’язано з історичною частиною Києва (споруди, парки та інше), мистецтвом, наукою та іншими цікавими речами.

Останні ж два значки покажуть охоронну смугу прибережного фонду та зелені зони міста.


Головне, чого всьому цьому не вистачає, – це інтерактивності. На карті просто замальовуються ті чи інші зони, але за кліком отримати детальну інформацію про них не можна.

Також на порталі є ще одна невеличка панель інструментів. Знаходиться вона справа зверху. Там є декілька «бюрократичних» кнопок, але, що головне для простого користувача, це інструменти вимірювання відстаней та площі. Цікаво було дізнатися, наприклад, що чаша НСК «Олімпійський» займає майже 8 га, а Русанівка – приблизно 125 га. Інструмент дозволяє визначати площі багатокутників, які задаються користувачем, тож поміряти можна все, що завгодно. Ну а назва інструменту визначення відстані каже сама за себе.

Інструменти порталу Містобудівного кадастру Києва дуже цікаві. Ними могли б користатися багато Киян та гостей міста. Проте поки ця інтерактивна мапа доволі складна і більш згодиться тим, кого хвилюють земельні питання. А от якщо в КМДА зроблять «цивільну» або туристичну версію (чи щось подібне), то це буде чудовий інструмент для всіх киян та гостей столиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я