Ninja Arashi: сучасна класика платформерів

Після складних карткових стратегій і концептуальних тап-адвенчур часом так і тягне вбити кілька годин у старому доброму 2D-платформері. Цікавих проектів у цьому жанрі вистачає, але одним з найкращих можна назвати Ninja Arashi. Схоже, розробникам вдалося запустити класичний платформер без 3D-графіки і геймплейних вишукувань.

Ще один із «тіней»

Графіка в Ninja Arashi виконана в найкращих традиціях Shadow Fight 2 – красивий фон та однотонні персонажі. Майже все оточення на рівні «тіньове», але дуже якісне та інтерактивне. Частина об’єктів руйнується (вази, входи в схованки), багато пасток, зокрема, і непередбачених, силуети ворогів і предметів відображені до найдрібніших деталей. Художник Ninja Arashi ще раз підтверджує: однотонне – не означає погане.

На бекграундах зображуються японські пейзажі, усі фони якісні, без «мила» і змінюються протягом проходження рівнів. Анімація динамічна, проста і видовищна.

Нічого зайвого

Управляти персонажем пропонують стрілками вліво/вправо (у лівому нижньому кутку) і кнопками:

  • стрибок;
  • сюрікени;
  • меч.

Більшу частину часу геймер буде використовувати тільки стрілки пересування і стрибок, іноді для усунення опонентів і відкриття схованок знадобляться сюрікени. Що стосується атаки мечем, вона дещо незручна, тому фактично є ривком. Якщо зробити ривок занадто близько до краю прірви або пастки, то ви автоматично опинитеся в ній.

Утім, Араші стрибає, як істинний персонаж мультсеріалу Наруто ніндзя, тому з прямими руками проблем в подоланні перешкод не буде. Він також вміє спускатися по стіні, тримаючись за неї однією рукою, і навіть телепортуватись за допомогою спеціальних сувоїв.

До речі, навички атаки можна прокачувати, підвищуючи ефективність прийомів і відкриваючи нові, для цього в головному меню передбачено окрему вкладку.

Крапля хардкору

На перший погляд Ninja Arashi дуже простий, навіть казуальний платформер. Знай собі стрибай через обриви та сюрікенами закидуй ворогів, але вже на 3-4 рівні гравець стикається з непростими перешкодами. Вороги зі щитами, кислотні дощі, відкрите полум’я, обриви і непередабачуванні списи з-під землі та з неба – тільки початок. Дуже часто левел доведеться перепроходити по кілька разів, щоб дійти до кінця.

До речі, помилок у Ninja Arashi не прощають: потрапляння в пастку або атака патрульного = миттєва смерть, після якої персонажа відправлять на найближчу точку респауну. Не вистачить трьох респаунів – проходимо рівень заново, ну або дивимося відео.

Підказка: додаткові життя можна відібрати у літаючих драконів, збиваючи їх сюрікенами.

Драма

Усе вищевикладене вирішили запакувати в красивий сюжет. Зі старту для геймера підготували прев’юшку, яка розповідає про горду-горду пташку хороброго воїна Араші, жорстоку програну битву і злого правителя, який викрав сина хороброго воїна. Непогана мотивація, чи не так?

Власне, вся історія з перестрибуванням через обриви і вбивством самураїв на «тіньових» 2D-рівнях затіяна для того, щоб Араші зміг дістатися до лиходія і врятувати свого сина.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я