Посібник для мігранта: чим Facebook відрізняється від «ВКонтакте»

Якщо після блокування «ВКонтакте» ви вирішили мігрувати у Facebook, ця соціальна мережа спершу може здатись вам доволі незвичною. Ми розповімо про основні відмінності, щоб ви швидше змогли там адаптуватись.

Інтерфейс

Зовнішній вигляд обох платформ доволі схожий. У Facebook під час перегляду стрічки новин з боків показуються не дуже функціональні панелі зі швидкими посиланнями (ліворуч) та списком друзів онлайн (праворуч). Також праворуч (ближче до центру) міститься блок з рекламою, який не можна прибрати. Через це корисна площа здається меншою, ніж у ВК, а сама сторінка — більш перевантаженою.

Facebook має 3 рядки

Якщо у ВК можна тільки лайкати пости друзів чи груп, то FB дозволяє ставити емоції. Це може бути сміх, злість, сум, захват чи подив. Багато користувачів використовують їх для голосувань. Наприклад, «підтримуєш перекриття вулиць заради марафону – став сердечко, не підтримуєш — злість». Подібні пости часто зустрічаються у багатолюдних спільнотах. Почуття або дії можна додавати і до власних постів.

Facebook емоції - сміх, злість, сум, захват чи подив
Контент

Одна з головних фішок ВК — наявність величезної кількості аудіо- та відеоконтенту.  А от на Facebook слухати музику та дивитись серіали не можна. Що ж стосується контенту 18+, то тут він під жорсткою забороною. Подібні речі баняться автоматично, а при регулярних порушеннях може бути заблоковано і весь обліковий запис.

Враховуючи, що середній вік аудиторії ФБ старший за ВК, тут набагато менше «трешових» пабліків для підлітків. Зате є багато політичних груп, деякі з них за якістю контенту мало чим поступаються ВК-шному трешу.

Ігри

грати можна навіть не залишаючи вкладку з Facebook

А от ігор на Facebook дуже багато, зокрема, безліч різновидів усіляких «веселих ферм». Ігри до смаку можна вибрати у спеціальному розділі, встановити у свій обліковий запис і грати, навіть не залишаючи вкладку з Facebook. Чудова альтернатива для тих, хто звик проводити час за таймкілерами у ВК.

Повідомлення

Головна перевага повідомлень у ФБ — це наявність окремого додатка Messenger для мобільних пристроїв. Він функціональний, зручний і спокійно конкурує із сервісами типу Viber. У ВК такого немає.

Люди

На Facebook ви знайдете багато цікавих людей, які пишуть розумні речі про економіку, високі технології, юриспруденцію, спорт та багато інших царин громадського життя.

Звісно, вистачає тут і політиків, причому з усіх політичних таборів. Але триматись від них варто подалі, бо, почитавши коментарі до їхніх постів (як, власне, і самі пости, що на 99% складаються з популізму), можна надовго втратити апетит.

Зірки

Багато музичних гуртів та спортивних команд мають сторінки у Facebook

Одна з найвідоміших західних персон, яка веде сторінку у ВК, – це Саша Грей. Цікаво, звісно, але хотілося б чогось більшого. У Facebook сторінки мають майже всі вітчизняні та зарубіжні зірки. В’ячеслав Вакарчук, Бейонсе, Дональд Трамп, Ліонель Мессі, Адріана Ліма, Володимир Кличко, Стівен Спілберг — список можна продовжувати до нескінченності.

Те саме стосується і музичних гуртів, спортивних команд та відомих світових брендів.

Тож якщо для вас ВК був цінним головним чином через медіаконтент, то Facebook вам його навряд чи замінить. В іншому випадку ви тут доволі швидко освоїтесь і знайдете багато цікавого і корисного.

3 КОМЕНТАРІ

  1. “Головна перевага повідомлень у ФБ — це наявність окремого додатка Messenger для мобільних пристроїв. Він функціональний, зручний і спокійно конкурує із сервісами типу Viber. У ВК такого немає.”

    Не позортесь. ВК давно розвиває свій окремий меседжер. Журналісти, бляха))

    • Матвій, мова йде про додаток для мобільних пристроїв – android, ios. У ВК є мессенджери тільки для настольних систем, чи я помиляюсь? Тоді дайте ссилку, будь-ласка.

  2. “Головна перевага повідомлень у ФБ — це наявність окремого додатка Messenger для мобільних пристроїв. Він функціональний, зручний і спокійно конкурує із сервісами типу Viber. У ВК такого немає.”
    Так и без него хорошо было, у меня меседжер фейсбука съел 20% батареи в первый день при всего 5 сообщениях… Удалил

Comments are closed.