Понеділок, 4 Грудня, 2023

Глобальна економіка заробить трильйони доларів завдяки 5G-мережам

Стандарт зв’язку п’ятого покоління ще не готовий, але аналітики вже підраховують його перспективи. Експерт торгової групи 5G Americas Кріс Пірсон вважає, що 5G принесе світовій економіці $12,3 трлн до 2035 року. 

5g

Згідно з прогнозом аналітика, до 2035 року інфраструктура 5G-мереж забезпечить 22 млн робочих місць по всій земній кулі, а її внесок у глобальний ВВП за період з 2020 по 2035 рік можна буде порівняти з розміром економіки Індії.

На думку Пірсона, перехід на технологію 5G суттєво вплине на життя людства. Цей стандарт відкриє нові можливості в таких сферах, як енергетика, транспорт, охорона здоров’я та громадська безпека. Він також стане одним з головних елементів у так званих «розумних» містах.

При цьому глава компанії зазначив, що з розвитком  п’ятого покоління зростуть витрати на інтернет речей (IoT). У 2020 році вони можуть досягти позначки в $1,7 трлн.

Сьогодні стандарт 5G знаходиться ще в режимі чернетки. Його мають завершити влітку цього року, після чого оператори зможуть почати розгортати мережі 5G. Комерційний запуск мобільного зв’язку нового покоління запланований на 2020 рік.

Термін 5G сьогодні багато хто сприймає як ідеальний мобільний зв’язок, і він є одним із найбільш обговорюваних у ЗМІ. Багато топових компаній концентрують свої зусилля на розвитку п’ятого покоління зв’язку. Адже, за прогнозами, 5G зможе накрити міста бездротовою мережею з майже необмеженою швидкістю, надасть високоякісний мобільний інтернет, дозволить розвивати інтернет речей та прокладе дорогу автомобілям без водія. Але технічний директор найбільшого в Японії мобільного оператора NTT DOCOMO Сейзо Оное пояснив, чому очікування можуть виявитися марними.

Багато експертів вважають, що оператори запустять 5G у формі малих стільникових мереж. На їхню думку, на відміну від стільникових мереж минулого, які створювалися навколо вишок, що транслюють сигнал на великі території, нові базові станції будуть створюватися в прив’язці до дахів і ліхтарних стовпів, роздаючи сигнал на невеликі ділянки. Оное каже, що такий напрямок думки невдалий. Якщо розробники 5G зациклені на даному етапі на створенні малих сот і системи «гарячих точок», це може закрити дорогу іншим інноваціям. Система «гарячих точок» доступу незручна для сільської місцевості. Сьогодні, за словами Оное, індустрія не здатна придумати комерційно вдалий план розгортання малих стільникових мереж цього стандарту у віддалених місцях.

Оное зазначає, що створення мережі 5G не вимагатиме повної перебудови наявних мереж, бо п’яте покоління зв’язку можна буде запустити з використанням значної частини вже наявної інфраструктури. Більш того, Оное очікує, що після впровадження капітальні витрати мобільних операторів можуть знизитися.

Поширена сьогодні у світі технологія 4G не піде відразу у відставку з появою 5G. Домінування нової бездротової технології – це питання еволюції, а не раптового переходу. Жодна з бездротових технологій не витісняла повністю свою попередницю.

Технології п’ятого покоління запропонують багато переваг завдяки більшій швидкості пересилання даних, але буде багато сфер, де достатньо 4G. Наприклад, для роботи багатьох пристроїв категорії «інтернету речей», таких як датчики, що передають невеликі обсяги даних раз на годину або раз на день. Вони можуть працювати з мережами невисокої пропускної здатності і не вимагають швидкісних підключень.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися