Понеділок, 15 Квітня, 2024

Штучний інтелект почав ускладнювати пошук хорошої квартири для оренди

Подивіться на фото нижче. Чудова квартира для життя, яку б хотілося орендувати, чи не так? Не так – це не справжній вигляд квартири, меблі на знімку додані штучним інтелектом. Це один із сучасних трендів, що ускладнює пошук хорошої квартири. Агенти з нерухомості та орендодавці намагаються зробити погані квартири кращими за допомогою штучного інтелекту.

Ріелтори все частіше грають у власну сюрреалістичну версію симулятора The Sims, прикрашуючи рекламні фотографії квартири меблями, щоб гнітючі орендовані квартири виглядали так, ніби вони вийшли з каталогу IKEA.

Віртуальна інсценізація (додавання підроблених меблів до фотографій житла), існує вже деякий час. Але раніше це робилося за допомогою стандартного програмного забезпечення для редагування зображень та вимагало часу професіоналів і відповідної оплати їм.

Із зростанням генеративних інструментів штучного інтелекту ріелторам більше не потрібно покладатися на дорогих графічних спеціалістів (або на власні навички роботи з Photoshop), щоб подавати красиві оголошення про нерухомість.

Хоча загальнодоступних даних про це нове явище немає, схоже, що на веб-сайтах нерухомості, таких як Rightmove та Zoopla, зростає кількість оголошень із використанням штучного інтелекту.

Інсайдери з індустрії нерухомості повідомили виданню VICE, що падіння витрат завдяки штучному інтелекту, ймовірно, призведе до того, що його використання стане більш поширеним. Один із найбільших британських агентів нерухомості заявив, що вже пропонує своїм клієнтам сторонні інструменти штучного інтелекту.

Хоча деякі агенти експериментували з використанням популярних генераторів зображень штучного інтелекту, таких як Dall-e і Midjourney, щоб «виправити» фотографії нерухомості, результати зазвичай досить дивні.

Тому з’явилися такі компанії, як Virtual Staging AI, ModelProp і Gepetto, які використовують цю технологію та адаптують її спеціально для віртуальних меблів.

«Створення кумедних зображень в Інтернеті — це круто, але що насправді є життєздатним варіантом використання, який додає цінності в реальному житті?», – каже Майкл Боначіна, генеральний директор Virtual Staging AI, який пропонує підписку на свій додаток для створення зображень від 12 доларів на місяць агентам з нерухомості та орендодавцям.

Боначіна розповідає, що його американський стартап, який запустив свою послугу в березні минулого року, зараз має 3000 платних передплатників, включаючи агентів з нерухомості у Великобританії, і створює півмільйона фотографій на місяць. Роботу Virtual Staging AI можна помітити в деяких списках нерухомості Великобританії, де агенти залишили назву компанії в імені файлу відредагованих зображень.

При ближчому розгляді зазвичай можна підтвердити, що дизайн інтер’єру зроблений штучним інтелектом. Шукайте нереалістичні текстури, суперечливі кути, випадкові пікселі чи спотворений текст. Але штучний інтелект постійно вдосконалюється.

Деякі ріелтори дозволяють зрозуміти, що інтер’єр вигаданий. Чимало з них фактично завантажують обидві фотографії, тож люди можуть бачити порожню та оздоблену штучним інтелектом кімнату.

Але не всі ріелтори дають зрозуміти, що вони використовують штучний інтелект.

Враховуючи кризу із доступністю житла, конкуренція за оренду є високою, і є повідомлення про те, що деякі орендарі беруть нерухомість, не оглядаючи її особисто.

«Проблема полягає в тому, що якщо у вас є лише сценічні фото, тоді зацікавлені орендарі чи покупці приходять з надією, що там будуть меблі, і тоді вони розчаровуються», — каже Боначіна.

Інша очевидна проблема полягає в можливості штучного інтелекту оснастити кімнати меблями не за масштабом, створюючи враження, що житло є більшим, ніж насправді.

Омар Бег є керуючим директором McBryer Beg, сертифікованого геодезиста та агентства з оренди в Лондоні, яке вже близько року використовує штучний інтелект для віртуального оформлення деяких власних пропозицій. Він пояснює, що кімнати, оздоблені штучним інтелектом, можуть дати не дуже точне уявлення про їхній реальний життєвий потенціал. «Деякі агенти можуть бути трохи гнучкими з правдою. Ви знаєте, де ліжко, стілець і шафа вміщаються в простір, де ви не можете
розмістити кота», – каже він

Штучний інтелект зазвичай створює кілька фотографій того, як може бути мебльована кімната, і агенти, швидше за все, виберуть зображення, які роблять кімнати найкращими, навіть якщо це нереалістичне налаштування для людей, яким насправді доводиться там жити.

Омар наводить приклад шаф, які, за його словами, рідко з’являються в штучному інтелекті, але є основним елементом майже кожної спальні в реальному світі.

«Причина, чому це робиться, полягає в тому, що відкриті простори більш привабливі. Вони сприймаються більш привабливими, вони сприймаються більш гостинними, але реальність така, що це не буде простір, у якому ви живете», – каже він.

Профспілка орендарів Acorn каже, що зростання використання штучного інтелекту в галузі нерухомості. Окрім фальшивих меблів, ChatGPT все частіше використовується для написання описів оголошень про нерухомість, алгоритми вимагають від менш забезпечених орендарів дорогих депозитів, а серія триваючих судових процесів у США стверджує, що орендодавці використовували штучний інтеект для маніпулювання та значного завищення цін на оренду.

«Зрештою, до тих пір, поки пристойних і доступних будинків не вистачає, недобросовісні орендодавці та агенти з оренди можуть використовувати потребу людей у тому, щоб якесь місце назвати домом, – сказав Нік Баллард, головний організатор Acorn. – Чи то через заохочення орендарів робити ставки один проти одного за рекламовану ціну, чи через використання оманливих зображень штучного інтелекту».

За матеріалами: Vice

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися