Субота, 2 Грудня, 2023

Сільське господарство на Марсі: чи реально?

Уже найближчими десятиліттями на Марсі можуть заснувати постійну колонію поселенців. Піонер цієї ідеї Ілон Маск хоче, щоб переселенці були юридично незалежними від Землі. І для підтримання незалежності колонія повинна не залежати від поставок з Землі, особливо продуктів харчування. Для цього на Марсі потрібно розгорнути власні ферми, але наскільки це реально?

Нині на Марсі такі умови, що зовсім не сприяють сільському господарству, адже клімат цієї планети суворіше, аніж в Антарктиді. Перепад температур на Червоній планеті становить від -53 до +22 градусів Цельсію влітку та від -103 до -43 градусів Цельсію взимку. Тиск атмосфери Марсу у 160 разів менше, ніж на поверхні Землі. Насиченість киснем та водяною парою менше 1%. На Землі насиченість киснем складає близько 21%, водяною парою іноді сягає 100%.

За марсіанських умов єдиною доступною опцією для сільського господарства залишаються теплиці. Однак навіть у такому випадку є потреба в грунті та великих кількостях води.

Дослідники Університету Джорджії створили аналог марсіанського грунту. До його складу увійшли глини, солі та інші компоненти. Перераховуючи мінерали та елементи в цьому грунті в таблиці можна дійти висновку, що марсіанський грунт підходить для вирощування їжі. Однак залишається питання доступності цих елементів для рослин..

«Симулюючи мінеральний та сольовий склад марсіанського грунту можна отримати багато інформації про родючість грунту. Нутрієнти, солоність, pH є тим, що визначає родючість. Розуміння цих факторів для марсіанського грунту є ключовим у визначення чи підходить він для вирощування, а також чи є рішення, щоб зробити його родючим, – каже головний керівник дослідження Лора Факрелл. – Грунт на Марсі містить більшить необхідних нутрієнтів, але питання біодоступності цих нутрієнтів та токсичності залишається недослідженим. Специфічні види бактерій та грибків є корисними для рослин і можуть підтримати їх у стресових умовах, які спостерігаються на Марсі».

Перші відвідувачі Марсу повинні прибути на цю планету десь в середині 2030-х років, за планами NASA. Але ця команда не буде довго залишатися на іншій планеті і повернеться на Землю при першій можливості. Усі необхідні запаси для перебування група привезе з собою.

У Ілона Маска інше бачення – він хоче до 2050 року перемістити на Марс близько одного мільйона людей. Для цього кожні 26 місяців на Червону планету відправлятимуть по 10 000 колоністів. В уявленні Маска колонія повинна бути великою та стати постійним поселенням, давши початок освоєнню Марсу.

За матеріалами: The Next Web

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися