Понеділок, 15 Квітня, 2024

Як прокачати мозок

Тренувати свій мозок можна не лише за допомогою додатків з вивчення іноземних мов, математики, фізики, хімії або географії. На смартфон можна встановити і програми, які нічому не навчатимуть, а просто розвиватимуть логічне мислення, тренуватимуть пам’ять та уважність, збільшуватимуть швидкість реакцій. Більшість з них зроблено в ігровій формі, тож займатися буде зовсім не нудно. Навпаки, такі додатки ще й допоможуть вбити час. Про деякі з них поговоримо далі.

One Touch Drawing

Це на перший погляд дуже проста гра. У ній треба з’єднувати точки, не відводячи пальця від дисплея і не повторюючи лінії. Здавалося б, що тут складного? Але вже навіть на перших рівнях можуть виникнути проблеми, адже додаток вимагає не тільки аналітичного мислення, а й концентрації та уваги. Проходження гри традиційне — закінчивши один рівень, можна переходити на наступний. Одразу ж потрапити на найскладніші завдання не вдасться. Грати можна у двох режимах — звичайному, а також на швидкісне проходження. У Google Play існує безліч подібних додатків, One Touch Drawing – один з найпопулярніших. Завантажити його можна тут.

Memory Trainer

Гарна утиліта для тренування пам’яті. Тут також спочатку йдуть прості завдання (наприклад, запам’ятати розташування однієї з чотирьох карток, закінчення фрази або послідовність кольорів фігур), але з кожною сесією вони ускладнюються. І згадувати розташування картки треба буде на полі не з чотирьох об’єктів, а, наприклад, з 16 і більше. Загалом асортимент завдань досить великий (усього шість типів), а сесії можна налаштувати під себе, виключивши нецікаві «місії». Тут не треба обов’язково проходити завдання, щоб відкривались інші – можна одразу братися за найскладніші. Знайти додаток у Google Play можна за посиланням.

Quento

Заняття математикою – одна з найкращих вправ для мозку. Навіть розв’язання легких прикладів з двозначними числами йде на користь. У додатку Quento на перший погляд взагалі робити нічого – числа там даються від 0 до 9. Проте все не так просто. На ігровому полі 3 на 3 клітинки розміщуються п’ять чисел і чотири арифметичні знаки. Завдання полягає в пошуку заданого числа (яке може бути і двозначним) з використанням вказаної кількості математичних дій (одна, дві або три). Найскладніший, звісно, останній варіант, проте в цьому додатку він платний. Можна викласти трохи більше 12 грн і отримати повну версію або пошукати безплатні аналоги. Розпочати знайомство з програмою можна з цієї сторінки.

Reaction Training

Хоч швидкість реакції і не відноситься до основних показників інтелекту, вона також залежить від роботи мозку. І прокачати цей параметр теж реально. Наприклад, за допомогою додатка Reaction Training. Тут треба на швидкість правильно натискати на кульки з номерами залежно від завдання (усього їх є 10 типів). Час проходження фіксується, таким чином, можна змагатись з собою і з друзями. А самі завдання допомагають не тільки покращувати реакцію, а й спостережливість і увагу. Кульки розкидані по екрану зовсім не по порядку, а інколи вже натиснуті з’являються знову, вводячи гравця таким чином в оману. Головний же недолік гри – це те, що вона погано підходить для смартфонів з маленьким екраном: важко потрапляти по правильним кулькам. А от власники планшетофонів та просто планшетів можуть сміливо завантажувати її з Google Play.

Kids Memory Games Brain Teaser

Тренувати мозок корисно не лише дорослим, а і малюкам. Для них підійдуть і більшість звичайних тренерів, але можна завантажити і спеціальні дитячі головоломки. Один з таких додатків – Kids Memory Games Brain Teaser – дозволяє виконувати різноманітні завдання з картками. Вони покращують пам’ять, увагу та спостережливість, а дитячий інтерфейс напевне зацікавить дітей, і гратимуть вони з задоволенням. Щодо завдань, то тут є три рівні складності. Залежно від них на ігровому полі збільшується або зменшується кількість карток. А сенс гри в тому, що треба знаходити парні картки. Одночасно ж відкритими можуть бути лише дві, тож розташування тих чи інших об’єктів треба запам’ятовувати. Знайти програму можна в Google Play.

Логіка й дедукція

Читаючи детективи, більшість людей у ході сюжету будують власні теорії щодо того, хто в книзі злочинець. Додаток «Логіка й дедукція» направлений на тренування саме цих якостей. Він являє собою збірник детективних завдань, які треба розв’язувати, спираючись на наявні в них докази та підказки. Вони можуть міститися як в тексті завдань, так і на ілюстраціях. У програмі є декілька «детективів». Кожен з них має власні особливості, характеристики та методи, тож завдання вельми різноманітні і цікаві. Щоб спробувати себе в ролі детектива, треба завантажити додаток з Google Play.

Эврика! – логические задачи

Якщо детективом вам бути не хочеться, а логіку тренувати треба, є багато інших додатків та збірників логічних завдань. Один з найпопулярніших називається «Эврика! – логические задачи». Тут теж використовується ігровий принцип проходження – складніші завдання йдуть після виконання простіших. На початку вони зовсім легкі, а відповіді очевидні. Проте чим далі, тим вони стають більш мудрованими та мають все більше підвохів. Якщо ви дали правильну відповідь, можна подивитись коментарі до завдання. А завдяки таблиці рекордів можна змагатися з друзями або з самим собою – так грати набагато цікавіше. Знаходиться додаток у Google Play.

Тренировка мозга

Прості завдання самі по собі не допоможуть прокачати елемент. Але якщо їх багато, ефект буде. Саме за таким принципом працює додаток «Тренировка мозга». У ньому є чотири типи завдань, два з яких на пам’ять. Інші ж «бомбардують» мозок простими питаннями, наприклад, яке з чисел більше або чи відповідає колір напису написаному знизу кольору. Звісно, що з часом завдання стають складнішими (їх треба відкривати, виконуючи простіші). Але загалом принцип незмінний – тут акцент робиться на кількості вправ. Завантажується цей мозковий тренажер з Google Play.

NeuroNation – тренировка мозга

Якщо ви не хочете встановлювати багато додатків, можна завантажити комплексний. Один з таких – «NeuroNation – тренировка мозга». До розробки цього сервісу доклали руку німецькі вчені, тож все тут продумано до дрібниць. Наприклад, при першому запуску треба визначити цілі, які ви перед собою ставите, потім пройти тестування, щоб визначити поточний рівень. На основі цих та інших даних додаток складе програму, що буде спрямована виключно під ваші потреби. Ну а залежно від них там будуть різноманітні завдання та вправи, які треба виконувати. Знайти цю програму можна в Google Play.

IQ тесты – интеллект и логика

Щоб побачити результати занять з додатками, можна скористатися різноманітними тестами до та після. Їх досить багато, наприклад програма «IQ тесты – интеллект и логика» має у своєму арсеналі зорові, числові та словесні тести, які допоможуть визначити власний коефіцієнт інтелекту та порівняти його з відомими людьми. Завантажити програму можна з Google Play, а пошукати інші – за запитом «IQ test».

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися