Землю пропонують глобально охолодити космічною бульбашкою розміром з Бразилію

«Космічні бульбашки» є безпечнішою формою сонячної геоінженерії. Вони розроблені для відбиття сонячного світла від Землі, що дозволить охолодити нашу планету та запобігти найгіршим наслідкам зміни клімату.

Останніми днями кожен відчуває на собі реальність глобального потепління, коли від спеки не сховатися навіть в тіні. Вчені та мільярдери шукають способи охолодження Землі і пропонують, наприклад, розпиляти пил в атмосфері. Однак у разі непередбачуваних наслідків, такі проєкти майже неможливо зупинити. Інженери Массачусетського технологічного інституту запропонували більш безпечніший спосіб охолодити планету – за допомогою космічної бульбашки розміром з Бразилію.

Сучасні технології ще не дозволяють виготовити та доставити в космос об’єкт, розміром з найбільшу країну континенту. Тому інженери пропонують конфігурувати гігантський об’єкт безпосередньо на орбіті з менших бульбашок.

«Космічні бульбашки» є безпечнішою формою сонячної геоінженерії. Вони розроблені для відбиття сонячного світла від Землі, що дозволить охолодити нашу планету та запобігти найгіршим наслідкам зміни клімату.

Нагадаємо, навіть потепління на 1,5 градуси призведе до катастрофічних наслідків. Сьогодні ж людство впевнено рухається до того, що температура зросте на 3 градуси Цельсію. У таких умовах навіть частина території України опиниться під водою.

Розмістити щит з «космічних бульбашок» пропонується у точці Лагранжа 1, яка є відносно стабільною орбітальною точкою в космосі, де гравітаційне тяжіння Землі та Сонця вирівнюється. Космічний телескоп Джеймса Вебба, наприклад, розташований у точці Лагранжа 2.

Найбільшою перешкодою для використання космічної бульбашки є логістика. Вчені Массачусетського технологічного інституту вважають, що бульбашковий щит мав би бути розміром приблизно з Бразилію. Однак вони вважають, що бульбашки можна виготовити в космосі, що зменшить витрати на запуск. Зараз вони експериментують у лабораторії з «космічними бульбашками», зробленими з кремнію.

У прес-релізі вони пояснили, як у експериментах їм вдалося надути тонкоплівковий міхур під тиском 0,0028 атм і підтримувати його при температурі близько -50°C. Приблизно такі умови в космосі.

Важливо те, що дослідники Массачусетського технологічного інституту також написали, що їх рішення для сонячної геоінженерії буде «повністю оборотним». Тобто бульбашки можна швидко прибрати, якщо виявиться виявимо, що вони справляють небажаний вплив на нашу планету.

Це дуже важливо, оскільки нам ще належить повністю зрозуміти всю складність самої зміни клімату, не кажучи вже про методи геоінженерії.

В інтерв’ю журналу Discover Лінда Шнайдер, експерт з міжнародної кліматичної політики, сказала, що «навіть наше розуміння кліматичних змін, які ми ненавмисно спричиняємо зараз, все ще має обмеження, особливо коли йдеться про впливи в майбутньому».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я