Воскресенье, 19 мая, 2024

Google почне шукати відео в Instagram і TikTok

Стало відомо, що Google хоче домовитися з Instagram та TikTok, щоб індексувати їхні відео. Переговори поки знаходяться на ранньому етапі та проводяться х Facebook та ByteDance — компаніями-засновниками Instagram та TikTok відповідно.

За попередніми даними, угода з цими сервісами може бути аналогічна угоді, укладеній між Google та Twitter в 2015 році. В рамках неї Google отримав доступ до твітів для індексації. До встановлення партнерських відносин з Twitter Google не індексував і не ранжував окремі твіти в результатах пошуку так, як це робиться сьогодні. Сьогодні ж уже часто доводиться стикатися з контентом Twitter в пошуковій видачі Google.

Якщо переговори між Google, Instagram і TikTok завершаться успішно, то відеоконтент в короткій формі може виявитися таким же поширеним, як твіти в результатах пошуку.

«Ми допомагаємо сайтам зробити їхній контент доступним для пошуку та скористатися тим, що їх можна знайти в Google, — коментує представник Google. — Вони можуть вибрати, як їхній контент відображатиметься в пошуку».

Що стосується Instagram і TikTok, є причини, чому вони не хочуть передавати Google дані для індексації відео. Google володіє YouTube, який конкурує за ту ж аудиторію глядачів коротких відеороликів. Instagram і TikTok неохоче діляться інформацією, не отримуючи натомість нічого цінного.

Угода Google з Twitter передбачає, що пошукова компанія платить щорічний ліцензійний збір. Цілком імовірно, що Instagram і TikTok отримають аналогічну компенсацію. Крім того, вони також отримають переваги, пов’язані з можливістю демонстрації їхнього контенту в Google. Нині час неможливо виконати пошук в Google, щоб знайти відео в Instagram або TikTok.

Google, у свою чергу, отримає мільярди нових відео для індексування в результатах пошуку. Це позитивний момент для довговічності найпопулярнішої пошукової системи в світі. Це може призвести до збільшення загального обсягу пошуку, а збільшення кількості пошукових запитів в Google означає більше можливостей для пошуку всіх видавців контенту.

Євген
Євген
Евгений пишет для TechToday с 2012 года. По образованию инженер,. Увлекается реставрацией старых автомобилей.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися