Середа, 22 Травня, 2024

Що таке режим мосту у WiFi-роутері та навіщо його використовувати?

У багатьох маршрутизаторах мереж Wi-Fi є корисна функція, яка дозволяє поліпшити та розширити покриття бездротової мережі. Це режим мосту, або bridge mode.

Що таке режим мосту

У налаштуваннях маршрутизатора Wi-Fi ви можете знайти опцію для ввімкнення «Режиму мосту», «Режиму пропуску» або «Пропуску IP». Хоча існують невеликі технічні відмінності між справжнім режимом мосту та проходженням IP-протоколу, вони працюють однаково для більшості задач.

Режим моста — це налаштування роутера, в якому він не працює як маршрутизатор — пристрій, який аналізує, обробляє та спрямовує мережевий трафік. Роутер починає функціонувати як прохідний пристрій, просто пересилаючи всі всіхдні пакети даних далі.

Наприклад, багато сітчастих систем Wi-Fi мають порти Ethernet на окремих вузлах сітки. Ці порти Ethernet можна використати для створення бездротового мосту, щоб лазерний принтер вважав, що він підключений безпосередньо до маршрутизатора.

Коли режим мосту може бути корисним

Найпоширенішою причиною, через яку використовують режим мосту, є з’єднання оновленого мережевого обладнання з комбінованим модулем модем-маршрутизатор, що надається провайдером.

В такому разі, якщо ви хочете оновити свою домашню мережу, ви не можете просто купити нове обладнання та додати його у свою мережу. Адже, наприклад, при додаванні в мережу нового маршрутизатора Wi-Fi весь ваш інтернет-трафік проходитиме через два маршрутизатори, створюючи ситуацію, відому як «подвійний NAT». Така подвійна маршрутизація може стати проблемою для онлайн-ігор, VPN-з’єднаннь та навіть SSL з’єднань з веб-сайтами.

Окрім цього, подвійний NAT на базі роутерів Wi-Fi вдвічі посилює навантаження на радіоканал. А якщо на обох маршрутизаторах використовується однакове ім’я мережі Wi-Fi (SSID), виникне ще більше проблем, оскільки тепер два різні маршрутизатори транслюватимуть той самий SSID.

Переведення старого маршрутизатора в режим моста, щоб він працював виключно як модем і передав усі інші функції мережі (наприклад, маршрутизацію та доступ до Wi-Fi) новому апаратному забезпеченню – це правильний спосіб вирішити проблему.

Як перевести маршрутизатор у режим мосту

Точні пункти налаштування для ввімкнення режиму моста відрізняється від моделі до моделі маршрутизатора. Проте процес досить простий у загальному випадку.

Спочатку увійдіть у веб-панель налаштування свого маршрутизатора, ввівши його IP-адресу в браузері. Дані для входу та IP-адреса часто написані на самому маршрутизаторі. Хоча ви можете підключитися до панелі налаштувань маршрутизатора по Wi-Fi, краще використовуватии дротове з’єднання Ethernet, оскільки це найстабільніший спосіб підключення до маршрутизатора і підключення залишатиметься активним, навіть якщо статус Wi-Fi змінюється.

Далі знайдіть будь-які параметри в налаштуваннях конфігурації мережі під назвою «Режим моста», «Міст», «Пропуск IP» або подібні. Коли ви знайдете налаштування режиму моста, вам потрібно буде ввести MAC-адресу нового маршрутизатора як адресу призначення. Це повідомляє вашому старому маршрутизатору, яка нова частина мережевого обладнання є кінцевою точкою для мережевого трафіку через міст.

Деякі маршрутизатори автоматично визначають MAC-адресу підключених пристроїв і дозволяють вибрати необхідну зі спадного меню.

Часті запитання про режим мосту

Чи безпечний режим Bridge?

Режим Bridge настільки ж безпечний, як і апаратне забезпечення, яке ви розміщуєте за мостом. Якщо ви підключаєте 10-річний маршрутизатор Wi-Fi, ваша домашня мережа матиме відповідно понижений рівень захищеності.

Чи може режим Bridge викликати проблеми з мережею?

Якщо ваш маршрутизатор підтримує справжній режим мосту, не повинно виникнути проблем з мережею через його використання. У справжньому режимі мосту мережевий трафік від маршрутизатора в режимі мосту негайно передається на новий маршрутизатор без будь-яких змін.

Якщо ваш маршрутизатор/модем, наданий провайдером, підтримує лише режим IP Passthrough (пропуск IP), все одно не повинно виникнути проблем. Хоча режим IP Passthrough технічно не є справжнім мережевим мостом, у більшості випадків з ним не виникне проблем.

Коли варто використовувати режим мосту?

Режим мосту варто використовувати, коли потрібно, щоб дані передавалися крізь якийсь маршрутизатор без змін. Наприклад, коли у вас комбінований модем-маршрутизатор для підключення до інтернету, але ви хочете встановити новий маршрутизатор Wi-Fi в домашній мережі.

Коли не слід використовувати режим мосту?

Використовувати режим моста не варто, якщо немає певної причини залишати старе обладнання активним. Наприклад, якщо ви просто замінюєте комбінований модем-маршрутизатор на окремі деваси модема та маршрутизатора.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися