Середа, 29 Листопада, 2023

Як перевірити роботу оперативної пам’яті

Дивні глюки, раптові зависання та перевантаження – усе це може бути ознакою того, що оперативна пам’ять у ПК має проблеми. Ось як перевірити її працездатність.

Windows 10 має вбудований інструмент під назвою «Засіб перевірки пам’яті Windows». Запустити цю утиліту можна, зайшовши в «Панель управління» на вкладці «Адміністрування».

Додаток дозволяє вказати, коли провести перевірку – негайно (комп’ютер перезавантажиться) або під час наступного вмикання.

Перевірка запускається автоматично. Для ретельної перевірки пам’яті краще вибрати широкий набір тестів замість стандартного і збільшити кількість проходів тестування. Відповідні опції доступні на сторінці додаткових параметрів, що викликається натисканням клавіші F1 на клавіатурі. Зміни застосовуються натисканням клавіші F10.

Результати перевірки відображаються під час її проведення на головному екрані «Засоби діагностики пам’яті Windows», а після перезапуску доступні в оснащенні «Перегляд подій» – «Журнали Windows» – «Система». Виконайте в ньому пошук за запитом MemoryDiagnostics і запустіть вікно «Перегляд подій».

Якщо утиліта «Засіб перевірки пам’яті» показала дефект, таку пам’ять необхідно замінити.

3 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися