Середа, 24 Липня, 2024

Як полагодити скрол (коліщатко) миші, щоб прокручування не плигало

Якщо при прокручуванні коліщатка миші екран починає хаотично плигати, це означає проблеми в енкодері. Цей елемент приєднаний до коліщатка та дозволяє маніпуляторові визначати напрям скролу. Щоб повернути мишу до нормального стану, найчастіше достатньо просто прочистити енкодер від бруду.

У сучасних мишах використовується два типи енкодерів: оптичний та електромеханічний. Оптичний зазвичай проблем не викликає, тоді як в електромеханічному робота залежить від надійності контакту пружної пластини та основи. При цьому навіть у дорогих мишах можуть використовуватися електромеханічні енкодери.

Для очищення енкодера необхідно розкрутити мишу та вийняти її плату з корпусу. Розігніть утримувальну скобу та випаяйте енкодер. Якщо немає можливості випаяти, енкодер можна відігнути вбік.

Зніміть притисну пластину та обережно вийміть коліщатко з пружними контактами. Змоченою спиртом ваткою протріть основну пластину енкодера, очистивши її від бруду.

Після завершення нанесіть краплю будь-якого змащувального матеріалу та зберіть енкодер у зворотній послідовності. Виступ притисної пластини можна деформувати трохи більше, компенсувавши зношення пластикових зубців та забезпечивши надійне пристиснення пружних контактів до основної пластини.

Зберіть мишу та перевірте її роботу. При правильному виконанні коліщатко повинно знову почати спрацьовувати чітко, без випадкових стрибків скролу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися