Четвер, 13 Червня, 2024

Vodafone розширив мережу LTE 900 МГц у Чорнобильській зоні

Vodafone розширив покриття високошвидкісним мобільним інтернетом 4G у діапазоні 900 МГц (LTE900) на території Чорнобильської зони відчуження.

Особлива увага до забезпечення зони відчуження якісним покриттям з боку оператора зумовлена підготовкою  до запуску пілотного проєкту моніторингу пожежної безпеки на території зони. Проєкт буде реалізовано спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження.

Моніторинг пожежної безпеки планується здійснювати за допомогою технології NB-IоT на базі мережі LTE, яка призначена для «інтернету речей». Технологія NB-IоT забезпечую високий стандарт безпеки – шифрування та аутентифікацію на базі SIM-карти, недоступні в інших технологіях. Окрім того, вона дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому, ємність мережі значно вища, ніж у голосової мережі.

Нагадаємо, що високошвидкісний мобільний інтернет від Vodafone з’явився в Чорнобильській зоні відчуження у 2016 році. Базову станцію 3G було запущено у Прип’яті. Розгортання 4G від Vodafone на території зони було розпочато у листопаді 2018 року.

Мережа LTE 900 МГц запущена у всіх областях України, включення стартували в липні і просувалися почергово із заходу на схід. На сьогодні мережа включає майже 800 базових станцій, які покривають понад 4600 населених пунктів. На цій території проживає понад 3,6 мільйона людей.

Згідно з ліцензійними умовами, до середини 2022 року має бути забезпечене покриття мобільного швидкісного інтернету в населених пунктах із населенням понад 2000 людей з охопленням 90% населення України. А також – покриття доріг міжнародного та національного значення до середини 2024 року.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися