Vodafone Україна запустив 4G. Де, що, почому? Бліц-інтерв’ю з Андрієм Отрощенком

Тарифи залишаться такими, як є, ми переглянемо тільки кількість включеного в них трафіку в бік збільшення

Формально в 21 українському місті запрацювала мережа 4G від Vodafone Україна. Але з практичного погляду це можна назвати «першим варіантом» мережі. Справа в тому, що 4G (він же LTE) в Україні працює в двох частотних діапазонах: 1800 МГц і 2600 МГц.

Основне навантаження припаде на діапазон 1800 МГц, який буде запущений у липні. Про те, які зміни чекають на українців із впровадженням 4G, розповідає Андрій Отрощенко, директор із маркетингу Vodafone Україна.

Андрію, які міста будуть покриті 4G?
Зараз ми запустили 4G у 21 місті. Ці станції працюють у діапазоні 2600 МГц. Ми очікуємо, що в липні 2018 року отримаємо дозвіл на запуск в діапазоні 1800 МГц. Якщо все піде за планом, то до кінця вересня в нас будуть покриті всі великі міста й обласні центри.

Що потрібно, щоб у мене на смартфоні запрацював 4G?
Потрібно мати USIM-картку, а смартфон має підтримувати 4G. В налаштуваннях треба перевірити, щоб «тип мережі» був LTE або 4G. Якщо у вас ще стоїть звичайна SIM-картка, то поміняйте її на USIM у найближчому магазині Vodafone. Перевірити свою картку і смартфон можна, набравши комбінацію *222# і виклик.

Яка швидкість очікує абонентів у 4G?
В ідеальних умовах вона досягає 150 Мбіт/с, але, зрозуміло, ідеальних умов в реальному світі не буває. Швидкість однієї базової станції ділиться на всіх абонентів, які до неї підключені. В будь-якому разі, підсумкова швидкість передачі даних буде в 3-5 разів вищою, ніж при використанні 3G.

Чи зміняться тарифи на мобільний зв’язок?
Глобально – ні. Тарифи залишаться такими, як є, ми переглянемо тільки кількість включеного в них трафіку в бік збільшення.

Яких змін ви очікуєте в поведінці користувачів?
Люди будуть почуватися вільніше, працюючи з мобільним інтернетом. Ми очікуємо зростання кількості ігор в онлайні, більше людей почне дивитися відео в HD-якості, збільшиться кількість відеодзвінків.

4G також «підштовхне» розвиток нових сервісів. Наприклад, різні передавачі, які вішають на домашніх тварин або багаж, щоб знайти їх у разі втрати. Та й багато інших інновацій з’явиться, я думаю.