16 способів швидше гуглити інформацію

Вони допоможуть «гуглити», як професіонал

Що ми робимо, коли потрібна інформація? Найчастіше звертаємося до Google, але його робота за замовчуванням не завжди задовольняє. Проте можна уточнити опції і зробити пошук ефективнішим. Ось 16 способів, які допоможуть «гуглити», як професіонал.

1. Виключення з Google-пошуку

Щоб виключити з пошукової видачі якесь слово, фразу чи символ, досить перед ним поставити знак «-» (мінус), і воно не з’явиться в результатах пошуку. Наприклад, фраза «безкоштовний хостинг -ru –com» виключить із пошукової видачі сайти з доменами RU і COM, крім оплачених рекламних оголошень.

2. Пошук за синонімами

Використовуйте символ «~» для пошуку схожих слів до вказаного в пошуковому рядку. Наприклад, у результаті виразу «~ найкращі фільми -найкращі» ви побачите всі посилання на сторінки, які містять синоніми слова «найкращі».

3. Невизначений пошук

На той випадок, якщо ви не визначилися з конкретним ключовим словом для пошуку, допоможе оператор «*». Наприклад, фраза «найкраща програма * фотографій» підбере сторінки, які розповідають про найкращі програми для оформлення, перегляду, редагування фотографій.

4. Пошук на вибір з варіантів

Використовуючи оператор «|», можна здійснити пошук у Google за кількома сполученнями фраз, замінюючи кілька слів у різних місцях. Наприклад, фраза «купити чохол | ручку» видасть сторінки, які містять або «купити чохол», або «купити ручку».

5. Значення слова

Щоб дізнатися значення того чи іншого слова, досить ввести в пошуковий рядок «define:» і після двокрапки – шукану фразу.

6. Точний збіг

Для знаходження точного збігу пошукової видачі із запитом досить помістити ключові слова в лапки.

7. Пошук по певному сайту

Щоб здійснити пошук ключових слів тільки по одному сайту, достатньо додати до шуканої фразі такий синтаксис – «site:». Після двокрапки введіть адресу сайту.

8. Зворотні посилання

Щоб дізнатися розташування посилань на цікавий сайт, достатньо ввести «links:» і далі адресу цікавого сайту.

9. Конвертер величин

Пошукова система Google також уміє конвертувати величини за запитом користувача. Наприклад, нам потрібно дізнатися, скільки становить 1 кг у фунтах. Набираємо такий запит: «1 кг у фунтах».

10. Конвертер валют

Для того щоб дізнатися курс валют за офіційним курсом, набираємо такий пошуковий запит: «1 [валюта] to [валюта]». Наприклад, щоб швидко дізнатися, скільки буде, наприклад, «1 долар у гривнях», треба ввести «1 usd to uah».

11. Час у місті

Якщо хочете дізнатися місцевий час якогось регіону, використовуйте такий синтаксис: «час» і назва міста.

12. Google-калькулятор

Google вміє рахувати онлайн. Досить набрати приклад у рядку пошуку, і він видасть результат.

13. Пошук за типами файлів

Якщо вам необхідно знайти щось за конкретним типом файлу, то у Google є оператор «filetype:», який здійснює пошук за заданим розширенням файлу.

14. Пошук кешованої сторінки

У Google є власні сервери, де він зберігає кешовані сторінки. Якщо потрібна саме така, то скористайтеся оператором «cached:».

15. Прогноз погоди в місті

Ще одним оператором пошуку в Google є оператор погоди. Досить вбити «погода» і місто, як ви побачите, буде у вас дощ чи ні.

16. Перекладач

Можна перекладати слова відразу, не відходячи від пошуковика. За переклад відповідає такий синтаксис: «translate [слово] into [мова]».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я