Четвер, 30 Травня, 2024

16 способів швидше гуглити інформацію

Що ми робимо, коли потрібна інформація? Найчастіше звертаємося до Google, але його робота за замовчуванням не завжди задовольняє. Проте можна уточнити опції і зробити пошук ефективнішим. Ось 16 способів, які допоможуть «гуглити», як професіонал.

1. Виключення з Google-пошуку

Щоб виключити з пошукової видачі якесь слово, фразу чи символ, досить перед ним поставити знак «-» (мінус), і воно не з’явиться в результатах пошуку. Наприклад, фраза «безкоштовний хостинг -ru –com» виключить із пошукової видачі сайти з доменами RU і COM, крім оплачених рекламних оголошень.

2. Пошук за синонімами

Використовуйте символ «~» для пошуку схожих слів до вказаного в пошуковому рядку. Наприклад, у результаті виразу «~ найкращі фільми -найкращі» ви побачите всі посилання на сторінки, які містять синоніми слова «найкращі».

3. Невизначений пошук

На той випадок, якщо ви не визначилися з конкретним ключовим словом для пошуку, допоможе оператор «*». Наприклад, фраза «найкраща програма * фотографій» підбере сторінки, які розповідають про найкращі програми для оформлення, перегляду, редагування фотографій.

4. Пошук на вибір з варіантів

Використовуючи оператор «|», можна здійснити пошук у Google за кількома сполученнями фраз, замінюючи кілька слів у різних місцях. Наприклад, фраза «купити чохол | ручку» видасть сторінки, які містять або «купити чохол», або «купити ручку».

5. Значення слова

Щоб дізнатися значення того чи іншого слова, досить ввести в пошуковий рядок «define:» і після двокрапки – шукану фразу.

6. Точний збіг

Для знаходження точного збігу пошукової видачі із запитом досить помістити ключові слова в лапки.

7. Пошук по певному сайту

Щоб здійснити пошук ключових слів тільки по одному сайту, достатньо додати до шуканої фразі такий синтаксис – «site:». Після двокрапки введіть адресу сайту.

8. Зворотні посилання

Щоб дізнатися розташування посилань на цікавий сайт, достатньо ввести «links:» і далі адресу цікавого сайту.

9. Конвертер величин

Пошукова система Google також уміє конвертувати величини за запитом користувача. Наприклад, нам потрібно дізнатися, скільки становить 1 кг у фунтах. Набираємо такий запит: «1 кг у фунтах».

10. Конвертер валют

Для того щоб дізнатися курс валют за офіційним курсом, набираємо такий пошуковий запит: «1 [валюта] to [валюта]». Наприклад, щоб швидко дізнатися, скільки буде, наприклад, «1 долар у гривнях», треба ввести «1 usd to uah».

11. Час у місті

Якщо хочете дізнатися місцевий час якогось регіону, використовуйте такий синтаксис: «час» і назва міста.

12. Google-калькулятор

Google вміє рахувати онлайн. Досить набрати приклад у рядку пошуку, і він видасть результат.

13. Пошук за типами файлів

Якщо вам необхідно знайти щось за конкретним типом файлу, то у Google є оператор «filetype:», який здійснює пошук за заданим розширенням файлу.

14. Пошук кешованої сторінки

У Google є власні сервери, де він зберігає кешовані сторінки. Якщо потрібна саме така, то скористайтеся оператором «cached:».

15. Прогноз погоди в місті

Ще одним оператором пошуку в Google є оператор погоди. Досить вбити «погода» і місто, як ви побачите, буде у вас дощ чи ні.

16. Перекладач

Можна перекладати слова відразу, не відходячи від пошуковика. За переклад відповідає такий синтаксис: «translate [слово] into [мова]».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися