60-річну жительку Польщі обдурили з біткоїнами на $25 тис.

Неприємності 60-річної мешканки з польського міста Лодзь, яка втратила 100 тисяч польських злотих ($25 тис.) внаслідок шахрайства з біткоїнами, продовжуються. Прокуратура припинила розслідування, оскільки злочинця не було знайдено. З іншого боку, пані Тереза (так звати героїню цього сумного сюжету) втратила свої заощадження і має погасити два кредити, які хтось узяв від її імені, пише Dzienniklodzki.

60-річну жительку Польщі обдурили з біткоїнами на $25 тис.

Як все починалося

Все почалося в лютому 2020-го року, коли до пані Терези прийшла людина, яка представилася Патріком Шиманським, представником компанії з торгівлі криптовалютою. Він втерся в довіру до жінки і запропонував їй заробити грошей на торгівлі біткоїнами.

На його прохання пані Тереза встановила на свій комп’ютер програму Anydesk, завдяки якій Патрік отримав доступ до її комп’ютера та банківського рахунку!

Незабаром з рахунку зникли всі заощадження: 13 300 злотих та 500 євро. При кожному переказі жінка підтверджувала операцію кодом, отриманим у СМС-повідомленні від банку, а чоловік запевняв її, що це необхідно та безпечно.

Але це ще не все. За порадою шахрая Тереза взяла у банку два кредити: один на 59 150 злотих із виплатою 72 частинами, та інший на 27 300 злотих із щомісячним платежем у 372,01 злотих, поділеним на 96 частин.

Чоловік переказав ці гроші на Кіпр, а платежі доведеться повертати польській пенсіонерці.

Пані Тереза подала скаргу до банку, але той її відхилив. Вона також повідомила поліцейську дільницю номер 4 у місті Лодзі. Поліція почала розслідування, але прес-секретар окружної прокуратури в Лодзі відразу заявив, що справа буде складною і що жінка стала жертвою шахрайства. Він оголосив, що розгляд буде довгим і що буде потрібна міжнародна юридична допомога, оскільки гроші були переведені на Кіпр.

Тепер справа закрита

– Моя справа була закрита, бо злочинця не знайдено, – каже Тереза. – Вистежити людину, яка назвалася Патріком Шиманським, не вдалося. Поліція запевнила, що у разі появи нових обставин чи доказів справу буде відновлено. Мені важко повірити в це.

Пані Тереза перестала виплачувати платежі за кредитом, бо не використала гроші. Вона також вважає, що банк дотримувався недостатніх правил безпеки та дозволив чоловікові заволодіти її грошима.

На її думку, механізми запобігання шахрайству не спрацювали. У свою чергу, банк додав жінку до реєстру боржників та вимагає погашення боргу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я