Субота, 22 Червня, 2024

Американський есмінець отримає бойову лазерну систему у 2022 році

Багатофункціональну бойову лазерну систему HELIOS встановлять на есмінець «Пребл» типу Арлі Берк цього року, повідомляє N+1. Після цього її почнуть тестувати у морі. HELIOS має три функції: вражати невеликі кораблі та безпілотники, вести спостереження за віддаленими об’єктами та засліплювати оптичні системи.

Американський есмінець отримає бойову лазерну систему у 2022 році

Військові вважають основною перевагою лазерної зброї – її практично необмежений боєзапас: випромінююча установка стріляє доти, доки не перестає отримувати енергію від джерела живлення. Також передбачається, що лазери забезпечать відносно дешевий та одночасно надійний захист кораблів від надводних катерів, легких літаків та безпілотників.

Читайте також: Турецький дрон-сапер прострілив лазером сталеву пластину з 500 метрів

Lockheed Martin розробляє HELIOS з 2018 року. Система складається з бойового лазера потужністю 60 кіловат, оптичної підсистеми для фокусування лазера та спостереження за віддаленими об’єктами та малопотужного лазера, що засліплює оптичні системи спостереження та наведення. Наприклад, тепловізори чи електронно-оптичні камери. За контрактом Lockheed Martin може поставити ВМС США до дев’яти серійних Helios.

Бойову лазерну систему встановлять на есмінець «Пребл» типу «Арлі Берк» цього року після успішних випробувань на острові Уоллопс минулої осені. Після цього її почнуть тестувати у морі. Військові планують інтегрувати HELIOS у корабельну бойову інформаційно-керуючу систему Aegis та включити її до збройового компонента останньої.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися