П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Бездротове заряджання на відстані кількох метрів – комерціалізують Xiaomi та Motorola

Сучасні технології бездротового заряджання називаються так з дуже великим перебільшенням, оскільки зарядний пристрій та девайс на зарядці повинні торкатися один одного. Однак скоро на ринку можуть з’явитися дійсно бездротові зарядні технології, які дозволять забути про точне позиціонування смартфона на зарядному килимку. Xiaomi та Motorola комерціалізують технологію, яка передає енергію на відстань у кілька метрів.

Xiaomi анонсувала пристрій Mi Air Charge – це зарядний адаптер, який бездротовим способом заряджає гаджети на відстані в кілька метрів потужністю 5 Вт. Компанія навіть випустила яскраву анімацію:

Однак щодо цього пристрою з’являються досить великі сумніви. По-перше, технічні характеристики не називаються. З анімації можна зробити висновок, що радіус дії до 3 метрів.

Також дивно, чому заряджанню не заважають об’єкти, що знаходяться між гаджетом за зарядним адаптером. Адже в блозі Xiaomi сказано, що енергія передається 144 антенами за допомогою радіовипромінювання міліметрового діапазону. Однак хвилі цього діапазону затримуються майже будь-яким предметом на їхньому шляху. Це серйозна проблема для 5G, який використовує такий же діапазон. Наприклад, японці навіть винайшли спеціальне скло для вікон, щоб можна було користуватися 5G із закритим вікном.

Технологія Motorola також базується на радіохвилях міліметрового діапазону та виглядає більш реалістично, оскільки максимальна відстань заряджання не перевищує одного метра, а девайси знаходяться в прямій видимості зарядного пристрою. Вендор продемонстрував роботу такого зарядного адаптера: закриваючи гаджет рукою заряджання переривається.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися