Неділя, 14 Квітня, 2024

За пришвидшений на 5 секунд старт власники Xbox Series X заплатять $500 млн до 2025 року

Обрана Microsoft стандартна опція енергозберігання нової приставки Xbox Series X коштуватиме її власникам понад $500 млн до 2025 року. Гроші доведеться віддати за 4 млрд кВт*год зайвої спожитої енергії. Ця енергія витратиться на те, щоб консоль стартувала на п’ять секунд швидше. В Україні нещодавно відмінили пільги на електрику плюс найближчими місяцями збільшиться тариф за кіловат-годину, тому енергоспоживання домашніх приладів стає важливим.

Експерти National Resources Defense Council вивчили енергоспоживання двох ігрових приставок останнього покоління – Xbox Series X та PlayStation 5. Обидві споживають від 160 до понад 200 Вт енергії під час ігор – це більше, ніж, наприклад 60-дюймовий телевізор, до якого вони можуть бутии під’єднані. Енергоспоживання приставок зменшується під часс відтворення ігор для попередніх поколінь консолей.

Стримінг на ігрових приставках також вимагає більше енергії, ніж на спеціалізованих стримінгових девайсах. Консолі в таких задачах споживають 30-70 Вт, що в 10-25 разів більше стримінгових ТВ-приставок. Тести показують, що приставка Microsoft при стримінгу більш економічна (30-53 Вт), ніж приставка Sony.

Приставка Microsoft могла бути ще більш економічною, якби не стандартне налаштування її режиму очікування. Приставка має дві опції: миттєвий старт та енергозберігання. Опція «Миттєвий старт» забезпечує вихід консолі з режиму очікування менше 5 секунд, тоді як в режимі «Енергозберігання» потрібно 10-15 секунд.

Однак налаштована на миттєвий старт консоль Xbox Series S споживає 9-10 Вт щогодини, тоді як в режимі енергозберігання лічильник накручуватиме по 1 Вт в годину. Лише для жителів США це означатиме додаткові $500 млн за 4 млрд кВт*год зайвої спожитої електрики до 2025 року. Цікаво, що європейці можуть не хвилюватися – їм консоль постачатимуть з налаштуванням енергозберігання, щоб приставка відповідала локальним законам.

Зате у Microsoft добре попрацювали над самим переходом в режим пониженого енергоспоживання. Приставка стандартно вмикає його після однієї години відсутності активності. При цьому вона вміє розпізнавати відтворення фільму і чекає поки воно закінчиться, щоб заснути.

Приставка PS5 також переходить в режим очікування за годину відсутності активності в іграх. В цьому режимі вона споживає близько 1 Вт, а прокидається за 10-15 секунд. Однак приставка не здатна розпізнавати відтворення фільму і може «заснути» посеред кіносеансу. Тому при відтворенні відео вона чекає чотири години, щоб перейти в режим сну. Кожну годину приставка продовжує споживати по 70 Вт навіть якщо фільм вже завершився.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися