Через 10 років музики не стане, її замінять звуки під настрій

Поки алгоритми створення звуків під настрій розвиваються, стримінгові сервіси привчають користувачів слухати музику під свої емоції.

Мільярдер та венчурний капіталіст Вінод Хошла прогнозує, що вже за 10 років музичної індустрії, яка є сьогодні, не існуватиме. Замість улюблених груп та артистів ми слухатимемо індивідуальні файли, створені під поточний настрій. Сьогодні індустрія вже рухається в цьому напрямку: стримінгові сервіси підбирають пісні залежно від настрою, а штучний інтелект генерує треки для кожного настрою.

«Я справді думаю, що через 10 років від сьогодні ви не будете слухати музику», – розповів мільярдер. На його думку, люди слухатимуть треки, які створені спеціально для них, за їхніми вподобаннями та потребами.

Уже сьогодні користувачі поступово переміщують свою увагу від артистів та груп на плейлисти, які спираються на настрій. Вагому роль у цьому зрушенні відіграє штучний інтелект, який дозволяє кожному користувачеві отримати персонального композитора.

Яскравим прикладом є додаток Endel, котрий навесні 2019 року потрапив у ЗМІ як перший алгоритм, з яким великий світовий музичний лейбл підписав контракт, наче зі звичайним музикантом. Додаток Endel зобов’язаний уже цього року видати 20 музичних альбомів. Це з урахуванням вже п’яти випущених альбомів. Додаток Endel створив німець Олег Ставицький. Його програма генерує персоналізовані музичні файли для користувачів залежно від їхнього настрою – розслабитися, сфокусуватися тощо. Офіційно розробники називають Endel «кросплатформеною аудіоекосистемою».

Алгоритм Endel для створення треків використовує дані конкретного користувача – його географічні координати, час дня, погоду тощо. Деякі експерти вважають, що особливий прорив у популярності таких додатків відбудеться разом з поширенням аксесуарів для зчитування активності головного мозку. Це дозволить алгоритму безпосередньо знати поточний настрій користувача.

Поки алгоритми створення звуків під настрій розвиваються, стримінгові сервіси привчають користувачів слухати музику під свої емоції. Так, Spotify та YouTube намагаються створювати плейлисти, в яких конкретний альбом чи артист уже не мають такого великого значення, як раніше. Складений таким чином плейлист відходить від загальної поп-музики до більш індивідуальних треків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я