Facebook важливіший за Португалію

Експерти аналітичного агентства Deloitte стверджують, що в глобальній економіці одна соціальна мережа може бути важливішою, ніж держава середнього розміру, наприклад, Португалія. За їхніми даними, бізнес Facebook приніс світові сотні мільярдів доларів та мільйони робочих місць. Але економісти сумніваються у правильності таких оцінок Deloitte.

Економічний вплив Facebook у різних регіонах планети та кількість робочих місць, які з’явилися завдяки бізнесу цієї соціальної мережі

Аналітики підрахували, що за минулий рік Facebook принесла світовій економіці додаткові $227 млрд та завдяки її існуванню отримали роботу 4,5 мільйонів осіб. Цьому сприяли три ключові фактори: рекламна платформа для бізнесу всіх розмірів, платформа для розробників програм та можливість зв’язуватися майже з  ким завгодно.

Економісти погоджуються, що соцмережа має певний економічний вплив, однак не такий великий. Адже такі фінансові показники перевищують результати цілої крани: внутрішній валовий продукт Португалії у 2013 році становив $219 мдрд, з’ясували у Wall Street Journal (WSJ). А загальний розмір світової економіки того року був на рівні $77,6 трильйонів.

Незалежний стенфордський економіст Роджер Нолл в інтерв’ю WSJ сказав, що Deloitte, яка проводила дослідження на замовлення Facebook, використовувала сумнівні допущення. Її аналітики, наприклад, оцінювали у грошах кожен лайк та назвали Facebook причиною майже шостої частини світових продажів смартфонів. «Результати безглузді,  – каже він. – Facebook є ефектом, а не причиною росту доступу в інтернет та його використання».

У самій Facebook вважають підрахунки правильними і кажуть, що соціальна мережа має великий економічний вплив. «Ми знаємо, що Facebook є однією з головних причин, чому люди купують смартфони, особливо в країнах, що розвиваються, – розповідає операційний директор соцмережі Шеріл Сандберг. Вона планує оголосити результати цього дослідження на швейцарському економічному форумі в Давосі. – Люди заходять в магазини та кажуть, що хочуть Facebook. Люди дійсно іноді плутають Facebook та інтернет».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я