Середа, 29 Листопада, 2023

Французи розробляють літак з вертикальним зльотом та посадкою

Французька стартап-компанія Ascendance після трьох років досліджень презентувала дизайн п’ятимісного літака ATEA. В його два крила інтегровано 8 роторів. Таким чином, особливість літака полягає у можливості вертикального зльоту і посадки.

Французи розробляють літак ATEA з вертикальним зльотом та посадкою

ATEA розроблений для роботи в приміських районах та регіонах. Розрахункова дальність польоту становить 400 км. За заявою розробників, в апараті скорочено викид вуглецю на 80%. Крім того, літак працює вчетверо тихіше порівняно з вертольотами. Виробництво заплановано на 2025 рік.

Розрахункова дальність польоту ATEA становить 400 км.

Що таке ATEA

Літак оснащений індивідуальними модульними гібридними двигунами, розробленими Ascendance Flight Technologies. «ATEA – це літак завтрашнього дня: розроблений для задоволення високих вимог як пасажирів, так і зацікавлених сторін у нововинайденій авіації, – йдеться в офіційному прес-релізі компанії. – Його архітектура та дизайн передбачають майбутнє повітряної мобільності, відповідаючи очікуванням суспільства та навколишнього середовища, а також найостаннішим вимогам сертифікації».

Літак оснащений індивідуальними модульними гібридними двигунами, розробленими Ascendance Flight Technologies

Завдяки гібридній силовій установці, в якій використовується суміш гасу та акумуляторів для оптимізації витрат пального. При цьому викиди вуглецю скорочуються до 80%. У компанії кажуть, що це лише перший крок.

«Завдяки нашій модульній архітектурі, яка також сумісна з нашими літаками найближчого майбутнього, що працюють на водні, або екологічно чистому авіаційному паливі, ми зможемо виключити всі викиди в польоті», – заявляють в Ascendance Flight Technologies.

ATEA – це літак завтрашнього дн

Перспективи літака

Інтеграція вертикальних роторів у крила з живленням від гібридно-електричної силової установки покращує шумові характеристики літака. Його рівень шуму в 4 рази менший, ніж у гелікоптера. Це зниження шуму відкриває новий діапазон місій з польотами ближче до міст та в місцях, які раніше були недоступні через обмеження шуму.

літак ATEA

У компанії вважають, що технологічні інновації, інтегровані в ATEA, забезпечують оптимізовану, просту у використанні та гнучку роботу, необхідну для різних цілей, будь то пасажирський транспорт, аварійні служби, логістичні завдання або наглядові польоти.

Читайте також: Білл Гейтс розповів, чому електричні літаки залишаться мрією

«Ми створили Ascendance Flight Technologies з дуже чітким баченням того, чого ми хотіли досягти: прискорити перехід до зеленої авіації завдяки гібридним технологіям, – каже Жан-Крістоф Ламбер, співзасновник та генеральний директор. – Дизайн ATEA – це конкретне відображення наших цінностей, нашого досвіду та наших ноу-хау. Літак, який ми представляємо вам сьогодні, є результатом величезних зусиль нашого відділу досліджень та розробок, а також великої уваги до вартості та простоти управління таким літаком».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися