Понеділок, 11 Грудня, 2023

Google хоче в армію: він «агресивно» прагне контракту з Пентагоном

Незважаючи на дуже негативне ставлення своїх співробітників Google «агресивно» працює над укладенням контракту з Пентагоном. Хмарний відділ Google призначив інженерів для роботи над пропозицією Google внести свій внесок у спільну програму хмарних боїв, яку Міністерство оборони описує як спробу домогтися домінування як в традиційних, так і в нетрадиційних областях бойових дій.

Контракт, який розглядає Google, буде відкритий для декількох компаній. Міністерство оборони оцінює, що це може бути багатомільярдний проект. Будь-хто, хто сподівається виграти контракт, повинен буде отримати доступ до найважливіших даних про бойові дії з різними рівнями класифікації (включаючи секретну і цілком секретну інформацію). Крім того, програма вимагає, щоб кандидати могли надавати передові послуги з аналізу даних, які надійно забезпечують керування даними і своєчасне прийняття рішень на тактичному рівні.

Етичні принципи AI Google не дозволяють йому працювати зі зброєю, що працює на базі штучного інтелекту. Такі правила пошуковий гігант встановив після дуже негативної реакції його працівників, коли в 2018 році з’явилися повідомлення про те, що Google розробляє технологію штучного інтелекту для аналізу відео, знятого військовими безпілотниками, в рамках ініціативи Пентагону Project Maven.

Тисячі співробітників підписали лист генеральному директору Сундару Пічаю, в якому говорилося, що Google не повинна брати участь у війні і що ця робота ставить під загрозу репутацію компанії і суперечить її заявленим цінностям. Зрештою компанія здалася і заявила, що припинить роботу над проектом.

Після того, як Google повідомив співробітникам, що термін дії контракту з Project Maven закінчиться, він оголосив про свої принципи етики штучного інтелекту, пообіцявши, що не буде працювати над такою зброєю або проектами спостереження зі штучним інтелектом, які можуть викликати гнів захисників прав людини або конфіденційності. Однак компанія заявила, що продовжить співпрацювати з військовими у багатьох інших областях.

У той час Google заявила, що будь-яка робота Пентагону, яку вона проводить, повинна відповідати цим принципам. На даний момент незрозуміло, чи буде відповідати новий контракт з Міністерством оборони цим керівним принципам.

Компанія продовжує працювати з військовими з моменту своєї обіцянки, в деяких проектах задіяний штучний. У серпні компанія Google оголосила, що її хмарні сервіси будуть використовуватися підрядником для аналізу відеозаписів з інспекційних безпілотних літальних апаратів, щоб визначити, коли кораблям ВМС потрібне технічне обслуговування.

Військово-повітряні сили також хочуть використовувати Google Cloud для управління обслуговуванням літаків. У коментарі виданню The Verge, представник Google заявив, що компанія «твердо прагне обслуговувати клієнтів з державного сектору, включаючи Міністерство оборони».

Профспілка Google відреагувала на інформацію про поточну роботу над контрактом з Міністерством оборони, пообіцявши, що працівники будуть боротися з контрактом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися