Четвер, 30 Травня, 2024

Обурений персонал змусив Google відмовитися від контракту з Пентагоном

Кілька місяців тому стало відомо, що штучний інтелект Google допомагає військовим США ідентифікувати цілі для бойових дронів. Це викликало велике обурення серед працівників пошукового гіганта. Невдоволення досягло такого рівня, що топ-менеджмент Google вирішив не продовжувати контракт з Пентагоном і припинити роботу над проектом Maven.Google

Спершу у Google хотіли вирішити питання з використанням свого штучного інтелекту у військових цілях м’якше. У квітні голова відділу хмарних обчислень Google Cloud Даян Грін провела зустріч зі співробітниками пошукового гіганта, на якій повідомила про розробку нових етичних стандартів.

Однак уже на початку червня Грін на зустрічі зі співробітниками повідомила про те, що не буде продовжувати проект Maven разом з Пентагоном. При цьому наявний контракт, який закінчується у 2019 році, розривати достроково не планують.

Про використання штучного інтелекту Google для ідентифікації цілей для військових дронів стало публічно відомо в березні. Згодом майже 3000 співробітників пошукового гіганта написали підписали лист до директора пошукового гіганта Сундару Пічаї. У посланні вимагалося припинити використання штучного інтелекту компанії на користь Міністерства оборони США в проекті Maven. Також десять працівників Google вирішили звільнитися з компанії на знак протесту.

Проект Maven розпочався восени 2017 року, коли Google уклала угоду з Пентагоном, випередивши найближчих конкурентів IBM, Amazon і Microsoft. Початкова вартість контракту склала $15 млн, а в майбутньому вона мала збільшитися до $250 млн.

У рамках проекту Maven військові хотіли отримати систему спостереження з інтерфейсом, що нагадує Google Earth. Система дозволила б аналітикам Міністерства оборони США клікнути по об’єкту на карті і дізнатися пов’язану з ним інформацію. Інфраструктура Google повинна була забезпечити аналіз зображень і фотографій з дронів за допомогою алгоритмів штучного інтелекту і машинного навчання.

Рішення Google продемонструвало досить високу точність при класифікації зображень. Алгоритми виявляли транспортні засоби на фотографіях де їх не пропускали кваліфіковані фахівці. При цьому, як пишуть у Gizmodo, керівництво Google не хотіло відразу розголошувати інформацію про успіхи проекту. Можливу в майбутньому PR-кампанію пропонувалося будувати без згадування про використання в проекті технологій штучного інтелекту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися