Четвер, 29 Лютого, 2024

Google змінює стратегію месенджерів: прощавай, Allo, всі зусилля на RCS

Уже за кілька тижнів після запуску месенджера Google Allo у вересні 2016 року стало зрозуміло, що він «не злетів». Нещодавно компанія вирішила припинити роботу над ним та сконцентруватися на іншому додатку, що використовує протокол RCS (Rich Communication Services). Це рішення дозволить об’єднати звичайні SMS та інші месенджери в одному додатку.

RCS

Протокол RCS не є новинкою – Google просуває його вже тривалий час. Нині вона перейменувала його на «Чат» та зосередилася на роботі з операторами, які повинні впровадити підтримку RCS у своїх мережах. За наявною інформацією, майже вся команда програмістів Allo перейшла до роботи над «Чатом».

RCS – це технологія, яка дозволяє об’єднати різні канали комунікації в одному стандартному додатку «Повідомлення» на Android. Найближчим аналогом є програма iMessage на гаджетах Apple, яка дозволяє пересилати SMS через інтернет, не використовуючи звичний канал платних повідомлень.

Однак на відміну від рішення Apple, протокол RCS вимагає підтримки операторів, які зможуть розробляти свої месенджери та підключати інші чат-додатки. Це дозволяє мобільним операторам брати участь в наявному бумі повідомлень, а не лише слугувати каналом для передачі послань через WhatsApp, Messenger, iMessage тощо. RCS дозволить їм також заробити більше грошей, запроваджуючи нові послуги в месенджерах та активуючи платні сервіси для бізнесу.

У Google кажуть, що про підтримку «Чату» повідомили вже більше 55 операторів, однак поки неясно, коли вони його запровадять. Нове рішення підтримує і Microsoft, завдяки чому повідомлення можуть з’явитися у Windows 10.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися