Вівторок, 21 Травня, 2024

Історія крихітного багу в софті, що призвів до найбільшого телеком-збою у США

Причиною найбільшої телеком-аварії в історії США, яка сталася в жовтні 2016 року, став невеликий баг у софті одного з провайдерів. Такого висновку дійшла комісія FCC, яка нещодавно оприлюднила результати розслідування цього збою. Тоді сотні мільйонів користувачів майже півтори години не могли нікому подзвонити, в тому числі через інтернет.

Винуватцем став провайдер Level 3, який надавав свої послуги 13 операторам та постачальникам інтернету, включаючи таких телеком-гігантів, як AT&T Inc., Verizon Communications Inc., Sprint Corp, Comcast Corp, T-Mobile US Inc.

Вранці 4 жовтня 2016 року один із працівників провайдера Level 3 виконував свою рутинну роботу – додавав у систему управління номери шахраїв, спамерів тощо. Проблема почалася тоді, коли він залишив поле для одного номера порожнім. Зазвичай програмне забезпечення ігнорує порожні поля, однак використовувана у Level 3 система управління вважала таке поле маскою «усі». Для неї це була команда почати блокувати усі мобільні номери.

Приблизно через чотири хвилини після введення порожнього поля в систему, о 10:06 ранку за часом EDT, система керування трафіком почала надсилати сигнали тривоги, звітуючи про надзвичайну кількість заблокованих телефонних викликів.

На виправлення ситуації технікам Level 3 знадобилося 84 хвилини. За цей час було заблоковано 111 млн дзвінків, майже 109 млн з яких були інтернет-дзвінками VoIP. Постраждали 29,4 млн користувачів інтернет-дзвінків VoIP та 2,3 млн мобільних абонентів. Блокувалися також дзвінки до надзвичайної служби 911, але завдяки надлишку її каналів зв’язку заблокованими в цей час виявилися лише 15 із 277 дзвінків.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися