Субота, 20 Квітня, 2024

Країни Євросоюзу відклали новий податок на цифрових гігантів, бо не змогли домовитися

У Євросоюзі хотіли отримати трохи більше грошей від ІТ-гігантів, запровадивши для них новий податок. Однак учасники цього об’єднання не змогли домовитися, а деякі члени виступили проти. Прийняття нової ініціативи відклали, і кожна країна продовжить самостійно вибирати, як саме їй чинити з техногігантами.

Майже рік тому в Євросоюзі запропонували відмовитися від оподаткування прибутку ІТ-гігантів. Останні всіляко намагаються занизити ці цифри, наприклад, вказуючи, що прибуток вони отримують деінде або іншими способами. Натомість єврочиновники вважали, що варто оподатковувати оборот технокомпаній у випадках, якщо вони отримали дохід від показу реклами, продажу даних користувачів і діяльності цифрових посередників. Таке правило мало поширюватися тільки на великі компанії, оборот яких у всіх країнах перевищує 750 млн євро, а в країнах Європейського союзу – 50 млн євро.

Чиновники запропонували ставку податку у 3%, а обкладати ним мали всі фірми незалежно від наявності представництва в Євросоюзі. Досить було виконання однієї з трьох умов: кількість користувачів більше 100 000, річний дохід понад 7 млн євро або кількість ділових контрактів на цифрові сервіси більше 3000.

Проти єдиного податку виступили країни Північної Європи та Ірландія. Остання є відомим притулком для техногігантів, наприклад, влада Ірландії дозволила Apple платити 0,005% податків з прибутку. Стандартна ставка при цьому складає 12,5%, а в деяких країнах ЄС навіть вище: у Франції – 33%, у Німеччині – 30%, Швеції – 22%. Таким чином Apple вдалося заплатити 344 млн євро податків замість 130 000 млн євро.

Робота щодо запровадження єдиного податку продовжиться, і нову пропозицію мають оформити до 2020 року.

Євросоюз вже кілька років поспіль намагається змусити технологічних гігантів платити більше. Історія почалася у 2016 році, коли на Apple наклали гігантський штраф у 13 млрд євро несплачених податків. У відповідь директор компанії Тім Кук пригрозив, що примушення Apple платити такі ж податки, які платять інші компанії, призведе до руйнування Європи.

У 2017 році Євросоюз ухвалив закон, за яким мультинаціональні компанії, які працюють у регіоні, повинні звітувати про фінанси і податки щодо кожної країни окремо. Це мало завадити їм перекидати доходи в зони з пільговим оподаткуванням, щоб платити податки там. За словами віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, країни Євросоюзу щорічно недоотримують від таких корпорацій від 50 до 70 млрд євро.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися