Четвер, 22 Лютого, 2024

Microsoft може перестати випускати комп’ютери Surface

Еталонні планшети та ноутбуки на базі Windows можуть зникнути до 2019 року. Експерти вважають, що Microsoft відмовиться від виробництва цих гаджетів. На форумі Canalys Channel генеральний директор аналітичної компанії Canalys повідомив, що глава Microsoft Сатья Наделла більше націлений на програмне забезпечення і хмарні технології.

Surface

Причиною відмови можуть бути показники підрозділу Surface, які дуже непостійні. У нього є вдалі фінансові квартали і невдалі, в результаті чого в цілому заробити на продажі цих пристроїв неможливо. З цієї причини для Microsoft немає сенсу продовжувати займатися цим бізнесом. Коли прийде час скорочувати витрати і збільшувати прибутковість, першою жертвою можуть стати продукти Surface. Такої ж думки дотримуються в компанії Dell.

В минулому кварталі підрозділ Microsoft More Personal Computing показав спад доходів на 2% до $8,9 млрд. Це зниження пов’язують з падінням доходів від смартфонів і зменшенням продажів пристроїв Surface. Порівняно з показниками роком раніше продажі знизилися на 26%.

З іншого боку, викликає сумніву, що нещодавно випустивши нові моделі Surface Laptop і Surface Pro Microsoft скоро позбавиться від них. Компанія вже пропустила прихід смартфонів в мобільному ринку і попри всі її зусилля не змогла на ньому закріпитися. Фірма пробувала кілька років з Windows Mobile, послідовно перезапускаючи операційні системи та відмовляючись від підтримки вже випущених девайсів. Нещодавно HP – останній виробник гаджетів на Windows Mobile 10 – припинив випуск девайсів.

Експерти вважають, що після того, що трапилося на ринку смартфонів, Microsoft навряд чи хоче отримати ще один удар по своїй репутації виробника апаратних продуктів.

Утім, деякі партнери Microsoft вважають, що компанія може відмовитися від власного апаратного забезпечення навіть раніше 2019 року. «Microsoft заробляє великі гроші на «хмарі», Windows та Office, але втрачає великі гроші на гаджетах, – каже корпоративний віце-президент Lenovo Жанфранко Ланчі. – Важко уявити, чому вони повинні продовжувати втрачати гроші. Для них це дуже складна вправа керувати апаратним бізнесом, вони повинні бути обережними в кожній дрібниці, бо маржа на гаджетах невелика».

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися