Субота, 2 Березня, 2024

Зв’язок 6G у баченні Samsung: 1 Тбіт/с, пінг 0,1 мс, повсюдний штучний інтелект та голограми

Компанія Samsung уже близько року займається розробкою мобільного зв’язку шостого покоління (6G). Нещодавно компанія опублікувала документ, який показує, що можна чекати від цієї технології. Документ є так званою «білою книгою» з 6G і охоплює різні аспекти, пов’язані з 6G, серед яких технічні та соціальні мегатенденції, нові послуги, вимоги, технології-кандидати та очікувані терміни стандартизації.

Перше комерційне впровадження мереж 6G очікується у 2028 році, але масове розгортання стільникових мереж шостого покоління варто очікувати не раніше 2030 року.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

Основними користувачами 6G будуть люди та машини. Головними технологіями стануть розширена реальність, високоякісна мобільна голограма і цифрові репліки.

Якщо при розробці 5G основний акцент робився на підвищенні швидкості пересилання, у 6G, вважають у Samsung, варто зосередитися на трьох аспектах. Це продуктивність, архітектура і надійність.

Швидкість пересилання даних у мережах 6G зросте до 50 разів: з 20 Гбіт/с до 1000 Гбіт/с. Затримки в пересиланні повинні знизитися на порядок, а саме з 1 мс до 0,1 мс.

Також вимоги до 6G включають вирішення проблем, причиною яких є обмежені обчислювальні можливості мобільних пристроїв. Серед таких проблем – поширення алгоритмів штучного інтелекту, інтернет речей і самокерований транспорт. Компенсувати брак локальних обчислювальних потужностей пропонується за рахунок швидкості пересилання у 6G й виконання завдань на віддалених серверах.

З технічного боку 6G може почати використовувати терагерцовий  діапазон частот. Для цього знадобляться нові антенні технології, дуплексні технології, розвиток топології мережі тощо.

У січні 2020 року Японія оголосила про плани запровадити 6G до 2030 року. Для цього покоління зв’язку уже придумали логотип. У 2018 році про початок роботи над 6G оголосив Китай. Того ж року стало відомо, що 6G може забезпечити зв’язок під водою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися