Зв’язок 6G у баченні Samsung: 1 Тбіт/с, пінг 0,1 мс, повсюдний штучний інтелект та голограми

Перше комерційне впровадження мереж 6G очікується у 2028 році

Компанія Samsung уже близько року займається розробкою мобільного зв’язку шостого покоління (6G). Нещодавно компанія опублікувала документ, який показує, що можна чекати від цієї технології. Документ є так званою «білою книгою» з 6G і охоплює різні аспекти, пов’язані з 6G, серед яких технічні та соціальні мегатенденції, нові послуги, вимоги, технології-кандидати та очікувані терміни стандартизації.

Перше комерційне впровадження мереж 6G очікується у 2028 році, але масове розгортання стільникових мереж шостого покоління варто очікувати не раніше 2030 року.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

Основними користувачами 6G будуть люди та машини. Головними технологіями стануть розширена реальність, високоякісна мобільна голограма і цифрові репліки.

Якщо при розробці 5G основний акцент робився на підвищенні швидкості пересилання, у 6G, вважають у Samsung, варто зосередитися на трьох аспектах. Це продуктивність, архітектура і надійність.

Швидкість пересилання даних у мережах 6G зросте до 50 разів: з 20 Гбіт/с до 1000 Гбіт/с. Затримки в пересиланні повинні знизитися на порядок, а саме з 1 мс до 0,1 мс.

Також вимоги до 6G включають вирішення проблем, причиною яких є обмежені обчислювальні можливості мобільних пристроїв. Серед таких проблем – поширення алгоритмів штучного інтелекту, інтернет речей і самокерований транспорт. Компенсувати брак локальних обчислювальних потужностей пропонується за рахунок швидкості пересилання у 6G й виконання завдань на віддалених серверах.

З технічного боку 6G може почати використовувати терагерцовий  діапазон частот. Для цього знадобляться нові антенні технології, дуплексні технології, розвиток топології мережі тощо.

У січні 2020 року Японія оголосила про плани запровадити 6G до 2030 року. Для цього покоління зв’язку уже придумали логотип. У 2018 році про початок роботи над 6G оголосив Китай. Того ж року стало відомо, що 6G може забезпечити зв’язок під водою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я