П’ятниця, 12 Липня, 2024

На підекранний датчик відбитків пальців можна фотографувати, принаймні в телефонах Xiaomi

Виробники вже кілька років намагаються вбудувати фронтальну камеру під екран. Але виявляється, що підекранний сканер відбитків пальців можна використовувати як камеру. Таке твердження справедливе для деяких телефонів Xiaomi.

Про можливість фотографувати на датчик відбитків повідомив користувач порталу Redditor з ніком u/ntelas46. Він відкрив приховане налаштування свого смартфона Xiaomi Mi 9T для тестування датчика відбитків пальців. У цього смартфона датчик знаходиться під екраном і працює на традиційній для такого типу сканерів оптичній технології.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Роздільна здатність та якість відзнятого таким чином матеріалу невисока, якщо порівнювати з основними камерами смартфона. Але відкрита можливість, вважає Mishaal Rahman, експерт порталу XDA-Developers, є загрозою безпеки, і її потрібно заблокувати.

Датчики відбитків під екраном почали набирати масовість приблизно у 2018 році. При цьому першим телефоном з такою технологією став апарат від Vivo у 2017 році. Ці датчики є фотоматрицями і буквально фотографують палець крізь спеціальну напівпрозору область AMOLED-екрана. Вони працюють майже так само, як звичайна фотокамера, тому їх досить легко обійти фотографією відбитка чи роздрукованою на 3D-принтері моделлю пальця.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися