Неділя, 16 Червня, 2024

Фермери долають неврожаї технологіями

Капризи природи бувають найрізноманітнішими: під час сезону посіву та посадки, коли рослинам конче потрібна вода, часто дощі відсутні та стоїть посушлива погода. А під час збору врожаю можуть початися затяжні зливи. Зазвичай через це фермери не можуть зібрати нормально врожай, однак нові технології допомагають їм це подолати.

Одними з тих, хто активно впроваджує електронні гаджети на полях, є індійські сільхозвиробники. Наприклад, фермер Лавпріт Сінг з індійського штату Гаряна використовує пристрій GreenSeeker. Це ручний гаджет, який працює детектором посівів та дозволяє визначати їхню якість. Ціна пристрою досить висока для місцевих – близько 40 тисяч рупій ($680).

Принцип роботи подібного гаджета досить простий: при піднесенні до снопу зернових він випромінює червоне та інфрачервоне світло. Воно відбивається від зерна, і кількість віддзеркалених променів дозволяє визначити здоров’я рослини. Лавпріт каже, що така технологія рятує частину його врожаю. Окрім цього, вона підвищує продуктивність землі – фермер наочно бачить, скільки азотних добрив треба внести в ту чи іншу частину поля.

«Використання технологій значно нам допомагає, – каже фермер. – Я отримую точніші прогнози погоди, тому можу ретельніше планувати посадку та обробку рослин. Інакше я б витрачав багато грошей та праці, а неочікувані дощі змивали б усе. Мої заробітки значно збільшились, і технології допомагають у цьому».

Вирівняти землю

Окрім відстеження здоров’я врожаю, фермери використовують технологічні новинки і для зміни нахилу ґрунту. Для цього на тракторах монтуються оснащені лазером пристрої, які допомагають перетворити поверхню на площину. Такий метод зменшує споживання води на полиття на 30%.

Машини також заощаджують воду та полегшують працю завдяки прямим посівам у лунки. Інакше фермерам доводиться вирощувати розсаду в теплицях, а потім вручну пересаджувати її на поля.

Техніка також допомагає господарям менше руйнувати екологію після збору врожаю. Адже в цей час залишається багато решток та сміття рослин, які при традиційній технології збираються у великі купи та підпалюються. Шкода навколишньому середовищу від цього досить велика – смог вкривав навіть такі мегаполіси, як Делі.

Тепер трактори отримали додаткові аксесуари, які збирають врожай, а рештки перетворюють на пил та розсіюють його по полю. Подібна техніка дуже дорога для місцевих фермерів – вона коштує понад 100 тисяч рупій, тому держава надає пільги на придбання. Адже збереження органіки на полі підвищує якість ґрунту, дозволяє ліпше контролювати його вологу та температуру.

 

Нові перешкоди

Використовувати технології на полях індійських фермерів змушує сама природа, яка змінюється через глобальне потепління. Вони це вже відчувають у вигляді зниження продуктивності землі та зниження рівня ґрунтових вод. Експерти попереджають, що подібна тенденція продовжиться в майбутньому, і врожайність буде падати.

Фермери, що вирощують рис відчують це одними з перших, і тому вони вже переходять на вирощування менш примхливої кукурудзи. Однак, окрім цього, вони роблять свої поля високотехнологічними. Фермери відстежують за допомогою різноманітних датчиків рівень вод та погоду переносними метеостанціями.

За матеріалами: BBC

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися