П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Офіси Google почали прибирати роботи

Холдинг Alphabet, який володіє компанією Google, повідомив, що її проект “повсякденні роботи” почне використовуватися для реальних задач. Прототипи машин почали прибирати кампуси Google.

“В даний час ми керуємо парком з більш ніж 100 прототипів роботів, які автономно виконують ряд корисних завдань у наших офісах, – сказав головний розробник Ханс Петер Брондмо в своєму блозі. – Той же робот, який сортує сміття, тепер може отримати скребок для протирання столів і використовувати свій захват для відкривання дверей”.

Ці роботи, про які йде мова, по суті, являють собою важелі на колесах з багатофункціональним механізмом захоплення на кінці гнучкого важеля, прикріпленого до центральної вежі. На вершині вежі є “голова” з камерами і датчиками для машинного зору і чимось схожим на обертовий лідарний блок збоку для навігації.

Ці боти вперше були помічені при сортуванні відходів, коли Alphabet дебютувала свою команду повсякденних роботів в 2019 році. Велика обіцянка, яку надає компанія, полягає в тому, що машинне навчання, нарешті, дозволить роботам працювати в неструктурованих середовищах, таких як будинки та офіси.

«Зараз ми дуже добре створюємо машини, які можуть виконувати повторювані задачі на заводі, але ми в глухому куті, коли намагаємося навчити їх простим завданнями, такими як прибирання кухні або складання білизни», – кажуть розробники.

Швидше за все, ви бачили роботів з Boston Dynamics, що виконують сальто назад і танцюють під Rolling Stones. Але чи бачили ви коли-небудь, як вони виносять сміття? Це тому, що змусити машину маніпулювати небаченими раніше об’єктами в новій обстановці (те, що люди роблять кожен день) надзвичайно складно.

Це проблема, яку хоче вирішити Alphabet. Тим часом, в доступному для огляду майбутньому люди все ще будуть дешевше і ефективніше роботів для виконання низькокваліфікованих робіт.

До речі, для сучасних роботів залишається майже недосяжною ще одна задача, яку люди виконують тисячі років – це пошиття одягу. Сьогодні одразу кілька стартапів працюють над тим, щоб машини почали шити одяг, що дозволить значно знизити вартість текстильної продукції.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися