П’ять інновацій, які потрібні, щоб смартфони без отворів стали масовими

Смартфони Zero та Apex наблизилися до моноліту, але ще не є справжніми смартфонами без отворів та роз’ємів

Цього року кілька китайських виробників презентували дивовижні гаджети – без жодного отвору. В Meizu Zero та Vivo Apex 2019 немає роз’єму для навушників, порту зарядки, отворів динаміків, фізичних кнопок тощо. Користувачу пропонується повністю монолітний девайс. Ці прототипи показали, що смартфони без отворів реальні, але щоб стати масовими, їм потрібно ще 5 інновацій.

Смартфони Zero та Apex наблизилися до моноліту, але ще не є справжніми смартфонами без отворів та роз’ємів. У Zero дуже велика рамка навколо екрану, а також не флагманське начиння. У Apex відсутнє бездротове заряджання – він використовує магнітну технологію зі спеціальним роз’ємом. Також в нього немає фронтальної камери.

  1. Камери в екранах

Зробити екран на всю площину панелі смартфона сьогодні заважає необхідність мати фронтальну камеру, а також датчики та часопролітну камеру. Щоб ще трохи збільшити дисплей, вендори роблять у ньому виріз для розміщення цих елементів (минулорічна мода) чи невеликий отвір (цьогорічна мода). В моделях, де виробник залишає екран прямокутним і нічого в ньому не вирізає, фронтальну камеру роблять висувною чи поворотною.

Для справді монолітного мобільника без отворів необхідно, щоб камери та датчики можна було розмістити під екраном. Певні напрацювання вже є: Samsung обіцяє випустити девайс з подібним рішенням за рік або два.

  1. Бездротові технології заряджання

Сьогодні багато моделей можуть заряджатися без необхідності безпосереднього підключення дротом до адаптера. Однак нинішні технології мають при цьому багато обмежень. Серед них – необхідність точного позиціонування пристрою на зарядному килимку та неможливість користуватися девайсом під час заряджання. Також бездротова зарядка часто повільніша за дротову. Вона ще має набагато нижчий коефіцієнт корисної дії, тому майже половина енергії витрачається на тепло, розігріваючи смартфон і його батарею, яка швидше деградує.

Телефони без отворів потребують такої технології заряджання, з якою дистанція становитиме кілька метрів. Необхідний також прогрес у батареях, яким потрібно суттєво збільшити ємність.

  1. Кращий бездротовий зв’язок

Сучасні смартфони часто грішать поганим бездротовим з’єднанням: обривами, раптовим погіршенням сигналу без очевидних причин, відмовою підключатися до того чи іншого девайса або передавати дані на пристойній швидкості. Компенсувати такі недоліки можна, підключивши апарат або аксесуар до нього дротом.

Відсутність роз’ємів, як-от 3,5 мм для навушників, USB-C для даних, microSD для зберігання, слота для SIM потребує якісного програмного забезпечення. В смартфоні без отворів та роз’ємів вже не вийде просто переставити SIM-карту, якщо девайс раптово видасть «відсутня SIM». У таких девайсах з’єднання 3G, 4G, 5G, Wi-Fi, Bluetooth повинні працювати надійно та стабільно.

  1. Реальні віртуальні помічники

Сучасні смартфони пропонують іноді по декілька цифрових асистентів – Siri, Google Assistant, Alexa, Bixby, Cortana. Однак сьогодні вони можуть виконувати лише певні стандартні задачі, і жоден не здатний зрозуміти будь-яку довільну команду.

Смартфоном без отворів та роз’ємів стає зручніше керувати за допомогою голосу. Для цього необхідно, щоб віртуальні помічники стали реальними і навчилися розуміти розширені команди, відмінні від типових задач, які в них заклали програмісти. Наприклад, вони мають вміти передавати файли на комп’ютер поруч, виконувати резервне копіювання, підключати зовнішні клавіатури та миші тощо.

  1. Надміцне скло

Найчастіша типова поломка сучасного смартфона – розбиті скляні панелі екрана, а також задньої частини, якщо вона теж виготовлена зі скла. Замінити ці елементи складно та дорого навіть сьогодні. У монолітному смартфоні без отворів та роз’ємів міняти їх буде ще складніше, а тому – ще дорожче. Адже в склі таких мобільників розміщуватимуться різноманітні сенсори, які замінили окремі кнопки. Тому необхідно, щоб подібні девайси не боялися випадкової зустрічі з асфальтом.