Неділя, 3 Березня, 2024

Прорив у потягах без колес: передача до 170 кВт з ефективністю 92,4% на швидкості до 600 км\год

Китайські інженери оголосили про прорив в технології потягів на магнітній подушці. Їм вдалося в рази підвищити ефективність бездротової передачі енергії від направляючої рейки до потяга. Їхня розробка дозволяє передавати до 170 кВт з ефективністю 92,4% на швидкості до 600 км/год.

Бездротова передача енергії є низькоефективним способом, при якому втрачається близько 50% енергії при заряджанні малопотужних девайсів, таких як смартфони. При передачі великої потужності, наприклад, для електромобілів, втрати складають 80%.

Дослідний потяг маглев у Цінгдао здатний розганятися до 620 км/год і при цьому передача енергії відбувається з ефективністю 92,4%.

Звичайним способом передачі енергії в маглев-потяг є лінійні котушки. Вони, наприклад використовуються в маглев-потягах німецького та японського виробництва. Вони збирають енергію з магнітної сили, яка приводить потяг у рух.

Проблема передачі енергії таким чином полягає у тому, що в повітряному проміжку між потягом та направляючою рейкою виникає турбулентність електричного поля, що знижує ефективність передачі енергії до 50%. Також лінійний мотор не здатний генерувати електрику під час зупинки потяга.

Розроблена китайськими інженерами система перетворює постійний струм у магнітне поле завдяки котушкам, які розміщені на боковій стороні направляючої рейки. Коли потяг проходить над такою котушкою, його спеціальна антена проходить крізь це поле та генерує електрику шляхом індукції.

Одна котушка нової системи має довжину 20 метрів, але на своїй максимальній швидкості потяг «пролітає» її за мить.

Розробники кажуть, що для використання системи потрібні дуже точні та потужні системи контролю, які виконуватимуть перемикання з одної котушки на іншу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися