Qualcomm розробив технологію Spectra, з якою Android-смартфони зможуть робити 3D-фотографії

Із вбудованим у чіп Snapdragon рішенням Spectra модуль камери може буквально «відчувати» глибину простору перед об’єктивом

Камери наступного покоління мобільних девайсів з Android зможуть робити не лише звичайні фоторафії та відео. Вони будуть здатні записувати тривимірні зображення та відео в реальному часі. Подібне стане можливим завдяки технології Spectra, яку розробили у Qualcomm. Модуль Qualcomm Spectra, окрім фотоможливостей, також дозволить покращити біометричну ідентифікацію.

Із вбудованим у чіп Snapdragon рішенням Spectra модуль камери може буквально «відчувати» глибину простору перед об’єктивом. Завдяки цьому девайси зможуть розуміти, що відбувається навколо: вони помічатимуть рух людей, автівок тощо.

Перевага нового рішення від Qualcomm у його енергоефективності та компактності. Нині для отримання такої ж картинки, яку даватиме сигнальний процесор Qualcomm Spectra, необхідно використовувати потужності стаціонарних комп’ютерів чи серверів.

Новий сенсор є досить чутливим – він розпізнає до 10 тисяч точок глибини на відстані 0,1 міліметра одна від одної. Це дозволить стежити не лише за великими об’єктами. Наприклад, можна буде відстежувати рухи пальців чи очей користувача.

У Qualcomm кажуть, що «відчуття» глибини простору гаджетами матиме великий вплив на галузі віртуальної та доповненої реальності. Гарнітури для них стануть компактнішими та легшими.

Інтеграція Spectra ISP запланована уже в наступне покоління флагманських чіпів компанії.

Qualcomm разом з Microsoft також планують зрушити завмерлий ринок ПК та ноутбуків. Ці дві компанії випробували Windows 10 на ARM-процесорах. Якщо їхня спроба стане популярною серед користувачів, ми можемо побачити в продажу ноутбуки, які будуть завжди на зв’язку, матимуть багато датчиків та працюватимуть набагато довше, ніж пристрої з процесорами Intel.

Видання DigiTimes, посилаючись на інсайдерів, пише, що виробники комп’ютерів, ноутбуків і планшетів уже цікавляться Windows на смартфонних процесорах. Вони почали тестувати системи із чіпами Qualcomm і встановленою операційною системою Windows 10. Перші пристрої на базі цієї платформи повинні з’явитися в продажу наприкінці 2017 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я