Неділя, 14 Квітня, 2024

Samsung, окрім зарядки, позбавить власників Galaxy S21 ще одного елементу

Samsung зробить другу спробу позбавити покупців своїх флагманів корисної функції. Мова йде про підтримку карток пам’яті microSD. Відсутність карток пам’яті в телефонах дозволяє виробникам заробляти більше, адже кожен гігабайт вбудованої пам’яті коштує в рази дорожче пам’яті на картці microSD.

За даними інсайдерів, підтримка карток пам’яті може залишитися у версіях Galaxy S21+ та S21 Ultra.

Samsung в 2016 році випустила смартфон Galaxy S6, в якому прибрала слот для картки microSD. Традиційно, урізання можливостей пояснили піклуванням про користувачів. Глава з технологій і контенту Samsung Кайл Браун розповів, що наявність слота microSD в Galaxy S6 могла негативно позначитися на швидкодії пристрою. Однак невдоволення юзерів виявилося таким, що компанія повернула слот уже в наступному поколінні своїх флагманських мобільників.

Реальна причина відмови від карток microSD – бажання виробників заробити додаткові гроші так, щоб не вигадувати нові технології. Адже ціна кожного гігабайту вбудованої флеш-пам’яті у смартфонах дуже висока:

  •         OnePlus — $3.90
  •         Honor — $3.96
  •         Samsung — $4.04
  •         Asus — $4.05
  •         Huawei — $5.80
  •         Xiaomi — $5.88
  •         LG — $6.05
  •         Sony — $6.83
  •         Apple — $7.52
  •         Google — $10.34

Зважаючи, що для виробників гігабайт флеш-пам’яті коштує $0,08, на вбудованих 128 ГБ можна заробити близько $100. При цьому картка пам’яті такого ж обсягу звичайному користувачеві коштує близько $18.

Виробники вже близько десяти років намагаються відмовитися від карток пам’яті у своїх девайсах. Для цього вони вигадують різні причини, загальний мотив яких – піклування про користувача.

Наприклад, віце-президент Xiaomi Х’юго Барра заявляв, що картка пам’яті змушує жертвувати ємністю акумулятора, ергономікою, зовнішнім виглядом пристроїв або слотом для другої SIM-картки.

В 2012 році менеджер з Google Матіас Дуарте розповів, що у смартфонах Google Nexus відмовилися від карток microSD тому, що наявність такої картки бентежить користувачів. Дуарте тоді сказав, що питання того, де зберігаються фото, музика та відео є надто складними для користувачів, якщо в телефоні присутня картка microSD.

На жаль, виробникам все-таки вдається просувати відмову від карток пам’яті microSD. Все більше смартфонів випускається без слоту microSD і це означає, що Дуарте був правий: для користувачів її наявність є надто складною. Інакше важко пояснити, що юзери воліють купувати 1 ГБ вбудованої пам’яті за $10-$17, тоді як за ці ж гроші вони можуть отримати картку microSD на 64-128 ГБ.

До речі, виробники нещодавно придумали як іще можна обмежити користувачів, щоб підзаробити. Вони перестають класти зарядний пристрій в комплект. Galaxy S21 стане першим таким смартфоном від Samsung, яка вже традиційно спершу кепкує з такого рішення над Apple, а потім видаляє ті пости і робить так само.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися