Субота, 2 Березня, 2024

Ще одна країна зробила Bitcoin державною валютою – Центральноафриканська республіка

Влада Центральноафриканської республіки (ЦАР) схвалила біткойн як законний платіжний засіб. Це друга країна, яка це зробила – першою став Сальвадор, який навіть залучив вулкан до видобутку цієї криптовалюти. До речі, Україна дуже цікава криптовалютним бізнесменам завдяки своїм беззаконню та корупції.

ЦАР є однією з найбідніших країн світу, але вона багата на діаманти, золото та уран. Протягом десятиліть її охоплюють конфлікти, і вона є близьким союзником Росії, а найманці з російської приватної військової групи Вагнера борються з місцевими повстанцями.

Законодавці ЦФР одноголосно проголосували за прийняття біткойна як законного платіжного засобу.

Сальвадор став першою країною, яка прийняла біткойн як офіційну валюту у вересні 2021 року. Цей крок критикували багато економістів, у тому числі Міжнародний валютний фонд, який заявив, що це підвищує ризик фінансової нестабільності.

Інші висловили побоювання, що такі криптовалюти, як біткойн, можуть полегшити злочинцям відмивання грошей, і що вони завдають шкоди навколишньому середовищу, оскільки використовують так багато електроенергії для виробництва, що перевершують енергоспоживання цілих країн. Цифра також впритул наближається до енергоспоживання України.

Інтернет потрібен для використання будь-якої криптовалюти, але у 2019 році лише 4% людей у ЦАР мали доступ до інтернету, згідно з веб-сайтом WorldData.

Зараз країна використовує підтримуваний Францією франк CFA як свою валюту, як і більшість інших колишніх французьких колоній в Африці.

Деякі розглядають прийняття біткойна як спробу підірвати CFA на тлі боротьби за вплив на багату ресурсами країну між Росією та Францією.

“Контекст, враховуючи системну корупцію і російського партнера, який стикається з міжнародними санкціями, викликає підозри”, – сказав французький аналітик Тьєррі Віркулон агентству AFP.

У столиці Бангі реакція була неоднозначною. Економіст Янн Даворо сказав BBC Afrique, що це полегшить життя, оскільки транзакції можна здійснювати за допомогою смартфонів і легко конвертувати біткойн в будь-яку іншу валюту.

“Бізнесменам більше не доведеться ходити з валізами франків CFA, які доведеться конвертувати в долари або будь-яку іншу валюту, щоб робити покупки за кордоном”, – сказав він.

Він також стверджував, що CFA не використовується на користь Африці. У кількох країнах зростають заклики відмовитися від валюти з боку тих, хто вважає її пережитком колоніальної епохи, що дозволяє Франції продовжувати здійснювати економічний контроль.

Тим не менш, вчений-комп’ютерщик Сідні Тікая сказав, що вважає, що прийняття криптовалюти було передчасним і безвідповідальним.

«Доступ до Інтернету в країні все ще недостатньо розвинений, а біткойн повністю залежить від інтернету», – сказав він, додавши, що в ЦАР є більш нагальні проблеми, такі як безпека, освіта та доступ до питної води.

ЦАР страждає від постійного конфлікту з моменту здобуття незалежності в 1960 році. У 2013 році переважно мусульманські повстанці захопили контроль над переважно християнською країною. Для відсічі були сформовані ополчення самооборони, що призвело до масових вбивств за релігійними ознаками.

Після того, як президент Фостін-Аршан Туадера прийшов до влади в 2016 році, країна почала переміщати свій стратегічний альянс з Франції на Росію.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися